Bütün arıza lambaları yanıyor ? Aküden mi ? Tavsiye verebilecek ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tnbmm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2013 model clio 4'üm var. Aracı yeni aldığımda -2 ay önce - servise götürdüm herhangi bir sıkıntısı var mı diye baktırdım. Hiç bir sıkıntı olmadığını söylediler. Aküyü sorduğumda takılı akünün orijinal akü olduğu söylemişlerdi.
Bugün 4 lüyü 50 dakika civarında açık unuttum. Araca geldiğimde bütün arıza lambalarının yandığı, aracın ateşleme yapmadığını gördüm. silecekler yavaş yavaş çalışıyordu. Sorun akü demidir (akünün lambası yeşil)? Aküyü değiştirmeli miyim? Sorun aküden diyorsanız tavsiyeleriniz nelerdir? (2013 model clio 4 1,2 benzin. 75 hp start stoplu)
Ayrıca herhangi bir akücüden aküyü değiştirirsem beyin resetler mi ? ya da araç çalışırken mi değiştirmek gerek aküyü?

x7VcQ5R.jpg

TJyrQya.jpg

Son düzenleme:

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akü hocam. Şarj ettirebilirsiniz fakat değiştirmenizi tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akü zayıflamış olabilir.Akünüzü ölçtürmenizi tavsiye ederim.

tnbmm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorun tamamen akü ile alakalıymış. Akünün ömrü dolmuş. Değiştirdim sorunlar bitti.BU tür bir hata başına gelen olursa hemen aküyü değiştirme işlemine gitsin.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.

emrahakt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmis olsun. Sorun esnasında motordan farklı tavırlar gördün mü? Sesi değişmesi çekmeme gibi?

Son düzenleme:

tnbmm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmis olsun. Sorun esnasında motordan farklı tavırlar gördün mü? Sesi değişmesi çekmeme gibi?

Hayır. Çünkü ben dörtlüğü açık unutmuştum. O sebep direk marşa basmıyordu. Ancak akün azalmasında direksiyonun sertleştiğini söylemişti bir arkadaşım ne kadar doğrudur bilemem.

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam şarz dinamon aynı aküyü şarz eder yazında kullanabilirdin. Ayrıca Renault fabrika 1,2 lere genelde 40 lık akü koyar ondan biraz açık kalan birşeyler olunca hemen akü biter. Bu nedenle aküyü kışa doğru alsaydın keşke. Ben bu arabalarda 60,lık akü öneririm. Benim arabada faydasını görmüşümdür. Hem rolanti hemde güç açısından.

emrahakt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rölanti derken ne oluyor hocam tam olarak? 1.2 75 mı aracınız ne zaman aldınız? akuyu hangi marka ve ne kadar odediniz? 2014 orijinal aküsü galiba bizimkinin vakti geldi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...