BVA mı CVT mi ?

JusepBe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamın Aleyküm abiler benim 60-65 Bin TL arası bir bütçem var Renault Fluence 1.6 Benzin-LPG li araç düşünüyorum ama kafamı kurcalayan bir soru var Sorunsuzluk ve yakıt olarak Benim hangisini tercih etmem gerek farkları nelerdir hangisi daha iyi bir şanzıman türüdür yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Tolgabae

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bva kullanicisi olarak cvt derim,önceliginiz performanssa heleki.Bva inanilmaz torpuluyor araci benim fluence 155 i gecmiyor ve rampalarda allah canini aliyor yakiti da yuzde 20 artirdigi cabasi.Saglamlik olarak ikiside sorunsuz sanzimanlar bva alirsaniz yag bakimlarini aksatmayin yeter

JusepBe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bva kullanicisi olarak cvt derim,önceliginiz performanssa heleki.Bva inanilmaz torpuluyor araci benim fluence 155 i gecmiyor ve rampalarda allah canini aliyor yakiti da yuzde 20 artirdigi cabasi.Saglamlik olarak ikiside sorunsuz sanzimanlar bva alirsaniz yag bakimlarini aksatmayin yeter
Çok teşekkür ederim aydınlattığınız için

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
halen bva kullanıyorum.cvt kullanmadım.edc ve dsg kullandım.
bva tam otomatik olduğu için perfonmansı törpülüyor ve yakıt aynı aracın manueli ile çok farklı.
konfor ve uzun dayanım vede arıza maliyeti için bva tercih edilebilir.cvt sanırım honda ve toyotada kullanılıyor ve kullanıcı yorumlarında müsrif olduğu yazıyor..
bva 4 ileri olması sebebi ile 120-130 süratin üzerinde motor sesi oldukça fazla.