Çalınan aracımı vergiden düşürmek istiyorum ne yapmalıyım?

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar hepinizin malumu çalınan scenic aracımı artık bulunamayacağı düşüncesi ve vergi zamanı geldiği için trafikten çekmek istiyorum,
ama bu hafta e-randevudan bir türlü randevu alamadım, hafta sonu giriyor ve işlemler 7 gün içinde yapıldığı için temmuza sarkarsa aracın temmuz pulunu yatırmak zorunda kalabilirim.

şimdi bununla alakalı bir kaç sorum olacak;

-Çalınan araçlarla ilgili trafikten çekme işlemi için gerekli belgeler nelerdir?
-Randevusuz gitsem emniyete bir şekilde yaptırabilir miyim?
-Ayrıca illa bağlı bulunduğu trafik tescil şubesine mi gitmem gerekiyor? daha önce lpg işletme, rusat yenileme vs işlemleri için farklı şubelerden randevu alarak işlem yaptırmıştım.
-Bir de gerekli evraklar neler? sadece dilekçe rujsat vs ile gitsem olur mu?

hepinze teşekkür ederim.

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biz karakolun verdiğ dilekçe ile arabanın kayıtlı olduğu trafik şubesine gittik çalıntı ruhsatı aldık onunla kayıtlı olduğu vergi dairesine gittik ve sildirdik gayrettepeen belge almaya gerek yok randevu almadık ama bursaya kayıtlı idi çalıntı olduğu için anlayışş gösterirler olmadı arzuhalcilere rica edersiniz

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biz karakolun verdiğ dilekçe ile arabanın kayıtlı olduğu trafik şubesine gittik çalıntı ruhsatı aldık onunla kayıtlı olduğu vergi dairesine gittik ve sildirdik gayrettepeen belge almaya gerek yok randevu almadık ama bursaya kayıtlı idi çalıntı olduğu için anlayışş gösterirler olmadı arzuhalcilere rica edersiniz

teşekkürler :eyv