Çalışma Sorunu?

samsun88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar arkadaşlar . aracım 1999 model enjeksiyonlu reno 19. Aracım ilk seferde benzinle çalışmakta sonradan tüpe geçmektedir. Ancak ben aracı ilk çalıştırdığımda sorun olmuyor. İlk seferde kontağı çevirmemle çalışıyor. İkinci ve sonraki çalıştırmalarım da aracım çalışmakta zorlanıyor. Hemde bayağı bir zorlanma yaşıyor. Bu durum uzun zamandır böle. Sıcak hava soğuk hava farketmiyor. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba? Samsun ve ordu civarında iyi bir usta arıyorum. İlçede olduğum için, bu sorunları da çözebilecek bir usta da bulamayacağımı düşündüğüm için bu tür forumlar benim durumumdaki aRkadaşlara çok faydası olmakta. Şimdiden teşekkür ederim.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız kesin lpg dir ? ve doğruysa lpg ustasına göstermeniz lazım besleme de ve beyninde sorun olabilir belli bir süre içinde bunların değişmesi gerekiyor eğer gerekli bakımları yapılmamışsa yapar.

samsun88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım lpg li evet ama çalışırken benzinde çalışıyor.

turbogtr55

Ahmet KAYMAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de aynı sorun vardı ... bilgisayara bağlattığımda "manyetik kaptör" arızası görünüyordu ama arıza daha önce oluşmuş sonra düzelmiş... hafızada kayıtlı olarak kalmış sadece... zaten bilgisayara bağlattığım sırada problem kendi kendine düzelmişti... daha sonrada çok şükür sıkıntı yaşamadım... sizde de manyetik kaptör arızası olabilir... bi bilgisayara bağlatırsanız ortaya çıkabilir...

samsun88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim verdiğiniz cevaplarınız için. İlk fırsatta Samsuna gittiğimde baktıracağım. Ahmet kardeşim va rmı Samsun da bildiğin sağlam bi usta?, bir de bu '' kaptör '' aracın tam olarak neresindedir?

turbogtr55

Ahmet KAYMAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kırmızıyla işaretlediğim yerden2 karış kadar aşşağıda görünüyor...

k7m.jpg

parçada böyle bişey...

NDAWD0M4G6UYY6Z.jpg

tanıdığımdan değil ama gülsan sanayide(çevre yolu tarafındaki kısım) camiye yakın uçar renault servisi var rasim usta... oraya gidebilirsin babam oraya giderki kendisinden renault varken iyi bir usta diye biliyorum

samsun88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kırmızıyla işaretlediğim yerden2 karış kadar aşşağıda görünüyor...

k7m.jpg

parçada böyle bişey...

NDAWD0M4G6UYY6Z.jpg

tanıdığımdan değil ama gülsan sanayide(çevre yolu tarafındaki kısım) camiye yakın uçar renault servisi var rasim usta... oraya gidebilirsin babam oraya giderki kendisinden renault varken iyi bir usta diye biliyorum

tesekkürler İlk fırsatta uğrayacağım