Çalışmama problemi acil yardım

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bujileride bi kontrol ettirin. Hatta mümkünse iridyum buji tercih edin. Özellikle LPG li araçlarda sıkıntı olabiliyor buji olayı.

becks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bağcilar tarafindayim

becks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bujiler değişti sikinti değişmedi şimdide gaz kesen bi parça varya o benzini vermio olabilir yani bi veriyo bi vermio olabilir diolar

becks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yardımlarınız için çok tşk ederim bune allah aşkına ben foruma ilk defa üye olmadım 2 yıldır başka bi arabanın forum sitesindeydim ve birbirimize yardım etmek için ki kim olursa olsun elimizden geleni yapardık... süpermiş

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yardımlarınız için çok tşk ederim bune allah aşkına ben foruma ilk defa üye olmadım 2 yıldır başka bi arabanın forum sitesindeydim ve birbirimize yardım etmek için ki kim olursa olsun elimizden geleni yapardık... süpermiş
Hocam forumlarda amaç sadece bilgi almak değil aynı zamanda paylaşmaktır. Sitem etmenizi anlıyorum ama hemen sitem etmeye başlamak hoş olmadı bence. Bölümlerde küçük bir yapılanmaya gittik ve bazı konuların yerleri ve sırası değişti.

Sıkıntılarınızla ilgili de daha önce ne benim ne de forumdaki arkadaşlarımızın başına böyle bir olay gelmemiş gibi görünüyor. İlk marşta gaza dokunmadan çalışmamasının pek çok sebebi olabilir. Bu yüzden birdan odur budur demektense gazın montajını yapan yer ile görüşüp tekrar bizi de bilgilendirirseniz memnun olurum. Sebepleri olabilecek durumlar ilk aklıma gelen araca gaz taktırdınız diye benzin almamış depo iyice azalana kadar kullanmışsanız benzin pompası hasar görmüş olabilir. Diğer bir sebepte soğutma sisteminde dolaşan suyun sıcaklığını ölçen bir sensör vardır o arızalandıysa genelde sıcaklığı düzgün ölçemediğinden yakıt hava karışımını ayarlayamaz ve yeterli benzin enjekte edilemediğinden araç gaza dokunmadan çalışamaz. Bunda soğutma suyunun lpg sisteminede girip çıkmasının rolü var. Bunların haricinde bobinler bujiler varsa bobinlere gelen elektrik kabloları ya da hiç aklınıza gelmeyecek sensör arızaları olabilir. Yüksek ihtimalle lpg ile alakalıdır ancak azda olsa denk gelmiş olma ihtimali de var. Sebep dediğim gibi çok en güzeli gidip baktırmanız.

Birde küçük bir sitem tamamen kendi adımadır lütfen hangi oluşum insan veya topluluk olursa olsun bulunduğunuz yerdeki kişi veya kurumları tam tanımadan sitem etmeyiniz. Burada hiç kimse cevapsız kalmaz. Dediğim sebeplerden sadece ufak aksamalar zaman zaman olabiliyor hocam kusurumuza bakmayın lütfen :eyv

becks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle anlayişina tşk ederim gökhan ben siteyi asla kötülemek adina deil yanliş anlaşilmasin zaten üye olmazdim.. Ama daha önce başka bi siteye üyeydim vee hemen hemen her buluşmada bende vardim ve kim olursa olsun kimseyi cevapsiz ve sorunu halletmek için seferber olurduk... Neyse problem değil aracin değişmedik parçasi kalmadi ama bugün galiba sorun anlaşildi magnetic okuyucu die bi parçaymiş.... Onu değişcekler araci biraktim bakalim gelişmeleri yazicam buradan inş....

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle anlayişina tşk ederim gökhan ben siteyi asla kötülemek adina deil yanliş anlaşilmasin zaten üye olmazdim.. Ama daha önce başka bi siteye üyeydim vee hemen hemen her buluşmada bende vardim ve kim olursa olsun kimseyi cevapsiz ve sorunu halletmek için seferber olurduk... Neyse problem değil aracin değişmedik parçasi kalmadi ama bugün galiba sorun anlaşildi magnetic okuyucu die bi parçaymiş.... Onu değişcekler araci biraktim bakalim gelişmeleri yazicam buradan inş....

Ben teşekkür ederim amacımız hep aynı birbirimize yardımcı olmak. Umarım sıkıntı çabuk çözülür. Normalde K4M motorlar lpg ile stabil çalışır. Umarım bir montaj hatası yapmamışlardır.

becks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ewet arkadaşlar arabami aldim sorun dediğim gibi magnetic okuyucu ve soketinde çikti ve sorunum çok şükür çözüldü...

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ewet arkadaşlar arabami aldim sorun dediğim gibi magnetic okuyucu ve soketinde çikti ve sorunum çok şükür çözüldü...

Geçmiş olsun hocam. Masraf olarak ne tuttu acaba?

becks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saol gökahn tşk ederim.. Soketi işçilik ve okuyucu 250tl tuttu