Çalışmıyor Çalışmıyor!!!!

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı mümkünse sabah güneşi alan yere koyun.
Geceden gazda kalıcak ise araç lpg düğmesini ortaya getirin ve borudaki gazıda yaksın araç. Hatta gaz bittikten sonra bile 1-2 kere marş yapın ve iyice çeksin borudaki gazı.
Araçta sırf antifiriz olsun.
Kış mevsiminde mümkünse 20-50 yerine 15-40 yağ koyun.
İlk çalıştırmada gaz düğmesini açmadan kontağı açın jikleyi yarı çekin gazı yarım pedal basın ve marşa basarken gaz düğmesini gaza getirmek sureti ile açın. Bu şekilde pompalayın. Eğer çalışmaz ise aynı işlemi düğmeyi aç kapa yapmak sureti ile tekrarlayın.
Son çözüm ise aracı benzinle çalıştırmak. Ne olursa olsun ne kadar düzenli sistem olursa olsun gaz beyni soğuğu yediği zaman ne antifirz nede başka bişey kâr etmiyor.
Kolay gelsin.

TheSero

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplarınız için Teşekkürler.Yarın dediğiniz yöntemleri deniycem dün araba sabah direk çalıştı o yüzden sorun olmadı.Tekrar Teşekkür ederim cevaplarınız için.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba çalışmazsa bu seferde Regülatör de donacaktır .
Arabada sek antifriz varsa hiç sıcak suya gerek kalmıyor .
Aynen vidyoda ki gibi tek marşta çalışıyor.

Acele etmemek gerekir , Regülatör gazı yanma odasına göndermeden bende marşa bassam benim arabam da çalışmayacaktır.
Antifriz donmuyor zaten kadirim regulatordeki az miktarda kalan LPG donuyor. Benim skoda calısmayınca sıcak suyu dokuyorum hemen LPG cozuluyor ses bile gelıyor fısır fısır