cam açma düğmesi

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba bende ışıklandırma yapmak ıstıyorum ama beceremedim soketin resmıni yolladım kabloların hangisinden yapıcaz elektrıgı hangı kablodan alıcaz detaylı gosterırsenız cok sevınırım sımdıdıen tesekkure derım
nWXM1N.jpg
[/URL][/IMG]

bunyas288

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba bende ışıklandırma yapmak ıstıyorum ama beceremedim soketin resmıni yolladım kabloların hangisinden yapıcaz elektrıgı hangı kablodan alıcaz detaylı gosterırsenız cok sevınırım sımdıdıen tesekkure derım
nWXM1N.jpg
[/URL][/IMG]
Hocam sarının yanındaki zannedersem ama emin olmak için sokete değil düğmeye bakın düğmedeki fişlerin sokette karşılıkları var bir tanesinin yok o karşılığı olmayan yerden kabloyu uzatın hatta cat 6 kablosunun içindeki tekli kablolardan birini uzatırsanız daha kolay oluyor. Elektiriğide en kalın kablodan alın test edin kontağı açınca yanıyor camı indirip kaldırırken sönmüyor ise doğru yerden almışsınızdır. Kolay gelsin.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
arkadaşlar tam olarak ayrıntılı herşeyi denedim.
2 camotomatik olanlarda sadece sol ön taraftakine işlem yapınca oluyor.

4 cam otomatik te aynı işlemi her cam düğmesine yapmak gerekiyor.

her cam otomatiğinin soket altında bi tane boş yer var ben telefon tamircisiyim ben şu şekilde yaptım.

her cam düğmesinin altın bulunan 1 tane boşluğa kabloları lehim yaptım. klavuz yardımıyla kapı direklerinden

kabloları kaputun altından çıkardım biraz zor oldu ama deneye deneye oldu.

sonra sağ arka ve sağ ön camdan gelen kablo uçlarını birleştirip sağ park ın faz + kablosuna ekledim.

aynı şekilde sol arka ve sol ön cam otomatiği düğmesinden gelen kabloları da sol park lambası faz + kablosuna

ekledim. güzelce lehimledim ve bantladım .

sonuç cam düğme ışıkları sadece park lar (yani kısalar )açıkken yanıyor. araç çalışmasa bile parklar kapanınca da sönüyor.

biraz uğraşmak istedim o yüzden böyle yaptım. zaten 4 casm düğmesine de bu videodaki işlemi yapacaktım. daha değişik oldu.

hoş bi görüntü verdi

Elinize sağlık.