Cam açma, iç ışıklar, bakıma kalan

Zenx

Metin KESKİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bugün aracımı alalı tam 1 hafta oldu ve aldığım için en ufak bir pişmanlık yok içimde, aracıma aşık oldum diyebilirim, geceleri içinde yatasım geliyor o derece yani :aytuğ ama şu 1 haftadır çözemediğim 3 tane sorunum var, acaba bunlar aracın normalimi yoksa benimmi beklentim fazla bilemedim.

1-camlar açıkken aracı stop ettiğimde, tekrar camları kapatmak için aracı çalıştırmam gerekiyor, start düğmesine basıp yarım kontak durumundayken camlar kapanmıyor. acaba bu normal olanımı, değilse yarım kontak konumunda camları nasıl kapatabiliriz ?

2-aracın iç ışıkları stop ettiğimiz zaman normal bir şekilde sönüyor, araç içinde oturduğum zaman iç ışık lazım oluyor hihi elle manuel olarak açtığım zaman bir süre sonra sönüyor buda normal, ancak tekrar düğmeyi kapatıp açtığım zaman ışık yanmıyor, illaki tekrardan aracı çalıştırmam gerekiyor, aracı çalıştırmadan bu ışıkları sürekli açık tutmanın bir yolu yokmu ?

3-yol bilgisayarında bakıma kalan km ve tarihi ne yaptıysam gösteremedim, bunu nasıl açabiliriz ?

tatang54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4'de varmı bilmiyorum ancak çoğu renolarda araç stop ettikten sonra kartın kilitleme düğmesine iki kez üst üste bastığınızda kapanıyor olması gerek.(clio4de olmayabilir deneyin yinede.)

elle açtığınız zaman otomatik sönme diye birşey olmaması lazım fluencede öyle değil yönleri varsa butonun diğer tarafa deneyin isterseniz.ayrıca şoför kapısını açtığınızdada tekrar aktif hale geliyor diye biliyorum.

clio 4 hakkında bilgim yok ama diğer renolara göre yorum yaptım yanlışım olabilir :)

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yeni aracınız hayırlı olsun

1 . aracı stop ettiğimde yaklaşık 30 40sn camları indirip kaldırabiliyorum,ondan sonra ise mlsf aracı marş etmem gerekiyo,

2 . aracı stop ettiğimde yaklaşık 1dk iç aydınlatma açık kalıyo sonradan yavaş yavaş kapanıyor,lamba lazım oldugunda tuşlarla acılabiliyor,bi süre sonra tuşlar devre dışı kalıyo o vakit aracın kumanda kartındaki ışık tuşunu kullanıyorum ama oda dk 1 basmam gerekiyo,anlicagınız lambayı acayım hep yansın olayı yok,hepsi programlanmış süreleri var,aküyü korumak amaçlı düşünmüşler olsa gerek,

3 . araca binin aracı yarı kontak yapın (yarı kontak = start tuşuna basın ama ayağınız pedallara hiç değmesin sadece göstergelere elektrik gelsin) sonra yol bilgisayarı tuşlarından aşagı yukarı yapın kalan km göreceksiniz

paaeO5N.jpg

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yarim kontak halinde iken bakima kalan sekmesine gelin , o sekmede iken yol bilgisayari tusuna asagi yada yukari ok a basili tutun 5 sn . Ekranda belirecektir

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız Hayırlı Olsun Allah utandırmasın

Bahsetmiş olduğunuz sorunlarla ilgili hepsinin birer konusu var.

Clio 4 Klübümüzü kapsamlı bir şekilde incelerseniz sorunlarınıza cevap vericek herşey mevcut

Keyifli Forumlar..

anlyldrm

Anıl YILDIRIM, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç stop haldeyken tavan lambasının belirli süreden sonra sönme olayı bizim yeni kasa kangoda da var söndüğünde yol bilgisayarına bakınca Akü Şarj Koruma Modu yazıyor. Aynısını araç stop halinde teyp açıkken de yapıyor tabi bu süre 15 -20 dk ya yakın bir süre yani öle hemen kapanmıyor. Aracı tekrar çalıştırmadan da açılmıyor.

omerf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer kartı yuvasına takarsanız yarım kontak yapıyor.Camlar vs çalışıyor

Işığın bir süre sonra yanmama sebebide tamamen aynı araç elektriği otomatik olarak kesiyor belli bir süre sonra.

Kartı yuvasına takarsanız yarım kontak oluyor clio 4'de.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı İstop Ettiğinizde Çoğu Aracın Stop Lambası Zamanla Söner Yani Bizim Vega'nınki Sönüyorsa Sanıyorum Her Aracın Zaman İçinde Sönüyor'dur hihi

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün akşam aracıma binip marş ettiğimde yol bilgisayarımdan bir msj aldım

m9Bo2Gb.jpg
wS0bWQn.jpg