Cam Filmi Nasıl Sökülür?

utkukk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba,
Bildiğiniz üzere cam filmleri iyice sıkıntı olmaya başladı. Yan camları sökmenin kolay olacağını düşünüyorum fakat arka cam rezistanslı olduğundan, sökme sırasında rezistansın zarar görme ihtimali var. İnternetteki araştırmalarıma göre limon suyu, amonyak, ısı tabancası vs. bir sürü tavsiye var. Grubumuzda daha önce bu işlemi gerçekleştiren var mı? Nasıl bir yol izlemeliyiz arka cam için? Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en az 4 5 sefer cam fılmı söktüm, ısıtarak sökun hiç problem olmadı, ıyı bır sac kurutma makınası iş göruyor.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Isıtarak sökülmesi en uygun yöntem ve aceleci olmayacaksınız...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Kesinlikle soğukken sökmeyin ben öyle söktüm gecenin bi yarısı filmin yapışkan tabakasının birazı camda kaldı ve nalet bir şey. Camda kalan yapışkanı da fiber beze kolonya dökerek ovalaya ovalaya çıkardım. Arka camı sökerken kesinlikle saç kurutucusu ile ısıtın yavaş yavaş sökün

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu cam filmi muhabbeti ciktiktan sonra gerek istanbul ici erek sehirlerarasi yolda defalarca cevirmeye girdim. Gerek asayis aramasi gerek trafik kontrolu hic birinde sorun cikmadi. Benim aractaki camlar mevzuata uygunmudur bilemiyorum ama asiri koyu degil hatta seffaf sayilabilir sadece gunesi kesiyor ve cevirmelerin coguna gece girdigim halde filmler icin sorun yapilmadi. Acikcasi bi kac kere sormaya yeltendim ama uyuyan devi uyandirmamak adina da cesaret edemedim sormadim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bu cam filmi muhabbeti ciktiktan sonra gerek istanbul ici erek sehirlerarasi yolda defalarca cevirmeye girdim. Gerek asayis aramasi gerek trafik kontrolu hic birinde sorun cikmadi. Benim aractaki camlar mevzuata uygunmudur bilemiyorum ama asiri koyu degil hatta seffaf sayilabilir sadece gunesi kesiyor ve cevirmelerin coguna gece girdigim halde filmler icin sorun yapilmadi. Acikcasi bi kac kere sormaya yeltendim ama uyuyan devi uyandirmamak adina da cesaret edemedim sormadim.

Bazıları jilet atıyormuş öyle bir memura denk gelirseniz isterseniz film şeffaf olsun cezayı yazar.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazıları jilet atıyormuş öyle bir memura denk gelirseniz isterseniz film şeffaf olsun cezayı yazar.

O olayi tamamen memurun insiyatifine birakmislar kil birine denk gelirse dedigin gibi yapabilir. Ama bildigim kadari ile cezayi kestikten sonra bi sure vermesi gerekiyor o zaman zarfinda hem cezayi yatirip hemde filmleri sokturup araci gostermek gerekiyor tabi buna kim dikkat ediyor tartisilir. Elinde yetki olan herkes kendini kral sandigi icin istedigi gibi davraniyor.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
O olayi tamamen memurun insiyatifine birakmislar kil birine denk gelirse dedigin gibi yapabilir. Ama bildigim kadari ile cezayi kestikten sonra bi sure vermesi gerekiyor o zaman zarfinda hem cezayi yatirip hemde filmleri sokturup araci gostermek gerekiyor tabi buna kim dikkat ediyor tartisilir. Elinde yetki olan herkes kendini kral sandigi icin istedigi gibi davraniyor.

Cezayı kesiyor 1 hafta süresi var galiba muayeneye girmen gerekiyor sonra evraklarla tekrar trafiğe tam bilgim yok.. Memurlara ne talimat gelirse onu yaparlar onlarında suçu yok.. Önce neden cam filmini serbest bıraktılar sonra yasakladılar ben hâlâ onu anlayamadım..

utkukk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakın zamanda ısı tabancası ile ısıtarak sökmeye çalışacağım arkadaşlar, desteğiniz için teşekkürler. Sonucu buradan bildiririm.

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba,
Bildiğiniz üzere cam filmleri iyice sıkıntı olmaya başladı. Yan camları sökmenin kolay olacağını düşünüyorum fakat arka cam rezistanslı olduğundan, sökme sırasında rezistansın zarar görme ihtimali var. İnternetteki araştırmalarıma göre limon suyu, amonyak, ısı tabancası vs. bir sürü tavsiye var. Grubumuzda daha önce bu işlemi gerçekleştiren var mı? Nasıl bir yol izlemeliyiz arka cam için? Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Cam filminiz eğer kaliteli ise hiç kormayın ısıtıcı olmadanda sökseniz birşey olmaz. Jilet yardımı ile bir yerden kaldırın yavaş yavaş çeke çeke çıkartın her halikarda yapışkan izi biraz kalır onun içinde bir parça pamuğa tiner damlatın biraz hiç yorulmadan 5 dakikada camlarda kalan yapışkan izlerini temizlersiniz. Bütün bu işlemlerden sonra komple bütün camları cam sil sıkıp silersiniz.