Cam filmi Önerileriniz

sky

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama hımm

Camlara film çektirmeyi planlıyorum. Fakat cam film işi benim için biraz titizlik ve özen gerektiren birşey :)
Sonuçta film çekerken bile çizilebiliyor düzgün olmazsa zamanla atıyor.

Ankara'da öneride bulunabileceğiniz bir yer var mı ?
Tabi ki görüşlerinizi de beklerim :)

29082012255.jpg

alpoçino

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cam filmi süper araç çok çok değişiyor yaptırmanı tavsiye ederim...

MiRaBiLiS

İbrahim TEK
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim merak ettiğim şey şu.

Bu işi yapanlara soruyorum Ön Cam harici trafikte yasak değil diyorlar Sadece ön cama filim yapılması durumunda polisler sorun çıkartıyorlarmış.
Ancak trafik memurlarına soruyorum kontrollerde onlarda bana Ön bölüm tamamen yasak diyorlar yani ön cam ön sürücü ve yolcu camına yapamazsın diyorlar..

Bunun tam doğrusunu bilen varmı arkadaşlar...

BassA380

Başar ORAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bildiğimde ön bölüm yasak tümden ön cam ve sürücü yolcu camı yasak arka camlarda sıkıntı yok =)

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
tüm camlar yasak :D

sky

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
18.07.1997 tarihli Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin, 09.09.1997 revize tarihli 63. maddesinde:
“Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır.” ifadesi yer almaktadır.

Ancak böyle bir yasağın yönetmelik yoluyla giderilmesi İdare Hukuku yönünden mümkün olmayıp, bu tür bir yasağın ancak ve ancak yasa ile getirilmesi gereklidir. Hukuki yönden tartışmalı olan bu durum açıklığa kavuşuncaya ve otomotiv cam filmi uygulamaları ile ilgili Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılan standartların adaptasyonu tamamlanıncaya kadar yukarıdaki yasaklama idari makamlarca uygulanmaktadır.

Buna göre, cam filmi uygulanmış araçlar için aşağıdaki olasılıklar mevcuttur:

- Trafik denetimlerinde tespit edildiği takdirde, Trafik Kanunun 30/1-b maddesine göre para cezası kesilebilir.

- Araçların trafik muayenelerini yapan kuruluş cam filmleri sökülmeden muayene yapmayabilir.

Diye ziebartın sitesinde yazıyor arkadaşlar.

Zaten benim cam filmide askıya kaldı bugün bir talihsizlik yaşadım triger gitti tahminen inşallah değildir. Yarın baktırcaz bakalım.

Hati

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Marka olarak Solar Guard'ı kesinlikle tavsiye ederim 8 ay önce yaptırdım renginde herhangi bir solma vs. olmadığı gibi ışığı ve ısıyı da ciddi anlamda kesiyor.