Cam kaldırma modülü montaj yardım

007combatant

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamün aleyküm. Arkadaşlar 2007 kangoo aracım var. Aracıma sentinel marka cam kaldırma modülü montajı yapıyorum. Şöyle bir problemle karşılaştım. Kablo bağlantılarını tamamladım. test ederken ilk olarak kaldırması gereken sağ camı kaldırmıyor. Sağ cam sırası geçince sol camı kaldırıyor. Sebebi sağ camda + güç olmaması. Malum sol cam + yük ile sağ cam - yük ile çalışıyor. Ama kontağı açmadan ne sağ cama ne sol cama + yük gitmiyor. Ben bunu baştan hesaba katmadım. Şimdi bu sorunu röle ile halletmeyi düşünüyorum. Onu da şu şekilde: modül sağ camı kaldırma sırasında - yük gönderiyor. rölenin açma bacaklarının birine sabit + diğerine bu - yükü bağlayacağım. anahtar uçlarının birine sabit+ diğerinede sağ camın alması gereken + ucuna. Şimdi ben bu şekilde elimdeki bir röle ile test yaptım ama röleyi bu şekilde bağlayınca modül çalışmıyor sanırım cama bir şey sıkışmış gibi algılama yapıyor. Forumda bir arkadaşın röle ile sorunu hallettiğini gördüm. Bende o röleden kullanırsam sorun düzelir mi? Ayrıca nasıl bir röle kullanmalıyım? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim?

007combatant

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorunu çözdüm. [FONT=&quot]Şu şekilde yaptım. Cam kaldırma modül cihazının içindeki sağ camı kaldıran röleyi tetikleyen (bobini çalıştıran) bacaktan kablo çektim elimdeki röleyi o şekilde çalıştırdım hiçbir sorun çıkmadı. Şuanda sistem sorunsuz çalışıyor.

Konu kilitlenebilir..[/FONT]

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Konuyu açık kalsın .Aynı sorunları yaşayan diğer arkadaşlar sıkıntı yaşadığında sizden bilgi isteyebilir :)

Bu arada benim aracımda da cam kaldırma var ve iki kapı sanırım - tetikleme ile çalışıyor. Biraz uğraştı arkadşlar halletti fakat şuan şöyle bir durum var.Akü 2 gün hareketsiz kaldığında akü bitiyor.Akü nün eksi kablosunu söküp araya prob takıp ölçtüğümde ( aracın kaputunu açık bırakıp aracı kitleyip 1 saat sonra aracın yanına gittim ) 3-4A akım çektiğini gördüm.Arkadaş şuan cam kaldırma modülünden şüpheleniyor . Kısa sürede bırakacam.Bakalım nerden çıkacak .

007combatant

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorununuzu modülü sökerek veya sigortasını çıkartarak test edebilirsiniz. Ancak modülü söktüğünüzde veya sigortasını çıkarttığınızda cam kaldırma düğmeleri iptal olur. Eğer modül veya sigortası kolay yerdeyse aracı park ettiğinizde test edersiniz.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Sorununuzu modülü sökerek veya sigortasını çıkartarak test edebilirsiniz. Ancak modülü söktüğünüzde veya sigortasını çıkarttığınızda cam kaldırma düğmeleri iptal olur. Eğer modül veya sigortası kolay yerdeyse aracı park ettiğinizde test edersiniz.

Modülü ben sökemem çok becerikli değilim açıkçası :)

Sigortanı yerini bilsem onu deneyebilirim ama bilen birisi müdahale etse daha iyi olacak sanırım :)

arasegelina

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar bende clio 4 te benzer bir sorun yaşıyorum. Modül bağlantısını yaptım sol ön cam hariç bütün camları modül kapatıyor ama sol ön camı kapatmıyor ne yapabilirim.

Sshock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bende de 2009 symbol var olay aynı sizin arabadaki gibi sağ camı modül kaldırmıyor. Bu röleyi nasıl bağlamam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz?