Cam tavan açma düğmesindeki buton ne işe yarıyor?

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hafızaya alma düğmesi olması lazım.
tavanı belli bir ayara getirdiğin zaman o düğme ile hafızaya alıyorsun,
daha sonra açacağın zaman o düğme hafızadaki ayar kadar açıyor tavanı. her defasında ayar yapmamak için.

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Denemeye çalışayım bakayım.

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok, öyle bir durumu senaryolaştıramadım bir türlü...

Kitapçığını buldum arabanın meğerse cam tavan kapanmazsa düğmeyi 0 konumuna getirip o düğmeye basılı tutuyormuşuz öyle kapanıyormuş.
Ayrıca cam tavanda parmak/el sıkıştırmama özelliği olduğunu da öğrendim bu arada. Yan camlar gibi sıkışınca kendini geri atıyormuş.

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Kitapçığını buldum arabanın meğerse cam tavan kapanmazsa düğmeyi 0 konumuna getirip o düğmeye basılı tutuyormuşuz öyle kapanıyormuş.
Ayrıca cam tavanda parmak/el sıkıştırmama özelliği olduğunu da öğrendim bu arada. Yan camlar gibi sıkışınca kendini geri atıyormuş.

Scenic II de farklı demek ki. Arkadaşın scenic'te ayar yapmak için kullanıyordu o düğmeyi.
Ya da ben yanlış hatırlıyorum :)

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Parmak Sikişmamasi İçin Olan Özelliği Nasil Aktif Hale Getiriyorsunuz Bizde Deniyelim Belki Bizmkide O işe Yariyordur :) :)

rizeli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı stop edip açık olan sanrufu anahtar ile çift tıklama ile kapattıktan sonra, yemiden araci açıp çalıştırdığında düğmeye basarsan sanruf kart ile kapattığın konuma tekrar açılır.

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım, evet, 2 türlü oluyor biri Rizeli'nin anlattığı gibi diğeri de aynı ama senaryo farklı diyelim sunroof'u kapatma konumuna getirdin ama kafan sıkıştı araya (şaka şaka elinle geri çektin diyelim) otomatik olarak durup biraz geri gidiyor ondan sonra konum kapatma konumunda olduğu için butona basınca sunroof'u kapatıyor...

rizeli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
düğmenin amacı o zaten. isareti hangi seviyede ise basınca o seviye konumuna geçer ;)

muratpeker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet aracin aküsü bittiğinde yada başka bir sorunla cam tavani kapatamazsaniz o düğmeyi kullaniyorsunuz..