Captur 1.2 edc yakıt sorunu

oktayerguler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar merhaba, ben yeni bir fan club üyesiyim ve aracımı alalı 1.5 ay kadar oldu. Aracim 1.2 otomatik benzinli 120 hp captur. Sürekli yakıtı full ledim eco moddada normal moddada yakıtım 11 lt den asagi düşmüyor. Ortalama km biraz düşük 15 km yi geçmiyor. Yaptigim mesafe her gun 5 km gidiş 5 km geliş. Arac aksama kadar yatiyor. Acaba mesafe kisa oldugundan mi yakit cok yuksek. Forumda biraz inceledim herkes ortalama 6 lt civari diyor. Ben 8 olsa öpüp basima koyucam. Teşekkürler simdiden ...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar merhaba, ben yeni bir fan club üyesiyim ve aracımı alalı 1.5 ay kadar oldu. Aracim 1.2 otomatik benzinli 120 hp captur. Sürekli yakıtı full ledim eco moddada normal moddada yakıtım 11 lt den asagi düşmüyor. Ortalama km biraz düşük 15 km yi geçmiyor. Yaptigim mesafe her gun 5 km gidiş 5 km geliş. Arac aksama kadar yatiyor. Acaba mesafe kisa oldugundan mi yakit cok yuksek. Forumda biraz inceledim herkes ortalama 6 lt civari diyor. Ben 8 olsa öpüp basima koyucam. Teşekkürler simdiden ...
Merhaba forumumuza hoşgeldiniz. Kısa mesafe kullanım larda motor verimli çalışma sıcaklığı na gelmediği için yakıt tüketimi fazla olur . Bu kullanım ile tüketim normal.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Ailemize hoş geldiniz.Aracınız hayırlı olsun. Birde aracı sıfır ı yoksa ikinci el mi aldınız ? Kaç km de araç ?

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısa mesafelerde her araç fazla yakar bu değer son derece normal.kışın bu değer havalar iyice soğuduğunda 1-2 lt.dahada artacaktır malesef.
ECO mod sürekli devrede olsun,hiç kapatmayın.
ayrıca kısa mesafeli sürüşler aracınızın motorunuda zarar verebilir, bilginiz olsun..

oktayerguler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkürler. 2. el 2014 model 76000 km oldu daha yeni hocam.

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oktay bey,
aracın ilk bakımı ve son bakımı nezaman ve nerde yapılmış. (hangi serviste,yada sanayide )
ve bakım masrafları ne kadar tutmuş,sizin için bir mahsuru yoksa paylaşırmısınız..

AYDINN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısa mesafede olsa bu km'deki bir araç için belirttiğiniz tüketim bence çok fazla. Çoktan normal seviyelere düşmüş olması gerekir.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kısa mesafe bile olsa 8.5 litreyi geçmemesi lazım...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 km lik mesafede birde trafige giriliyorsa eger aslinda degerler normal. Siz sorun olup olmadigini anlamak icin aracinizla 50-60 km civari bir yol yapin. Yola cikmadan once de yol bilgisayarini sifirlayin. Akabinde mumkunse trafik olmayan bir yerde hatta 20-30 km kullanimda bile dusmesi yani standart verilere gelmesi gerekir. He bu durumda yine 11 litreleri goruyorsa mutlaka servise gosterin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısa mesafede olsa bu km'deki bir araç için belirttiğiniz tüketim bence çok fazla. Çoktan normal seviyelere düşmüş olması gerekir.
Bence de biraz fazla gibi. Benim araç da 1.2 Tce EDC 120 HP. Tüketim şehiriçi kısa mesafe de olsa 7-7.5 litreyi geçmez. Uzun yol / şehiriçi ortalamam 6.5 litre.