Captur 1.2 TCe 120 EDC Ortalama Yakıt Tüketimi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bu hafta sonu Didim'den İstanbul'a Captur ile gittik, araçta 2 kişi ve arka koltukların üzeri dahil tıka basa bagaj vardı.
Yolculuk sırasında 100 kilometreyi geçmemeye dikkat ettim ve genellikle ECO mod açık kullandım.
Araç 54000 kilometreyi geçti ve bakımları yeni yapıldı.
Bu araçları sakin kullanınca yakıt tüketim değerleri makul seviyelerde kalabiliyor...

captur1.2ortalama.jpg

captur1.2mesafe.jpg

captur1.2hiz.jpg

caktur1.2kalan.jpg

AYDINN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta'ma katılıyorum. 2 Hafta önce Yalova Feribot İskelesi - Kemer yaptım (Yalova-Bursa-Kütahya-Afyon-Burdur-Antalya-Kemer). Araç 4 yetişkin + 1 çocuk ve dolu bagaj ile ECO mode kapalı, klima yol boyunca yarı açık seviyede toplam yolu 5.1 LT ile tamamladım. Toplam 621 Km yaptım. Yaklaşık 180 km yakıt tüketimsiz yol aldım. Toplamda 31.7 LT harcadım.

Icon - 1.2 - 120 bg - EDC - Faz 2. Araç şuan 3270 KM'de.

Şehir içinde henüz bilgisayarı sıfırlayarak kullanamadım. Onuda deneyerek verileri yazacağım.

fearfactory

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ekrandaki P işareti nedir ?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı aracı kullanmaktayım,
henüz aracım 6000 km.de
özellikle ist.da oturanlar için test güzergahı olarak pendik-şile yolunu baz alırsak, bu yolda 1.2 ot.vitesli Capturların ne tükettiğini paylaşalım ne dersiniz.
aynı güzergahta aynı yakıt değerlerini tutturabilecekmiyiz bakalım.
Giderken ECO mod açık olsun, dönüştede ECO mod kapalı deneyelim.
keyifli sürüşler, herkese..

Son düzenleme:

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı aracı (1.2 edc 120 bg icon) kullanan biri olarak şuana kadar genel yakıt ortalamam 5-5.5 lt.
ist.da genelde SIKIŞIK TRAFiKTE kullanmamaya özen gösteriyorum.araçta hep 2 kişiyiz (eşim ve ben).Klimayı çok ender kullanıyoruz (eşimin sağlık problemleri nedeniyle).Bagajda extra yükümüz pek olmaz.
sakin-makul olması gerektiği gibi kullanmaya özen gösteriyorum aracımı.Hız meraklısı değilim genelde 90 km.yi geçmiyorum ş.içinde.
ş.dışındada max.100 km.hızlarda seyrediyorum çok ender (gerekirse şayet) 110-120 km.yapıyorum.
Yakıt tüketimim son olarak ortalama 5.2 lt. gösteriyordu (dün baktığımda)
Fayda sağlamak adına paylaşmak istedim, keyifli sürüşler herkese..

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir keresinde pendikten beykoza çevre yolunda ortalama 70 km hız yaparak (daha fazla yapma şansım yoktu zaten,güzergaha uydum mecburen ve yola çıkarken sıfırlamıştım ortalama tüketimi) beykoza vardığımda ort.tüketim 4.3 lt. idi. (eco mod devredeydi ve araçta tektim ektra yükte yoktu)
istenirse böyle yakıt tüketimlerinede ulaşmak mümkün olabiliyor CAPTUR'la bilginiz olsun. (1.2 edc 120 bg.)

AYDINN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 Tce Faz 2 için daha önce şehir dışı tüketim rakamlarını paylaşmıştım (Yukarıda). Bilgisayarı sıfırladıktan sonra da şehir içinde yaklaşık 200 km kullanım yaptım ve 100 km'de 7.2 litre tüketim tutturdum. Güzergah genelde Zeytinburnu, Topkapı, Haliç, Beşiktaş, Etiler. Trafiğin dur-kalk olduğu anlarda Eco mode açıktı. Zaman zaman klimada açıktı. Araç 3500 km'de.