Captur 2

Royali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni captur 2 için sitede ayrı bir kulüp açılmalı. Eskisiyle ne donanım ne yazılım hiç bir alakası kalmamış. Eski captur kulübüyle birbirimize yardımcı olabileceğimizi sanmıyorum.

Duayen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Katılıyorum size.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin

mrt052

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İzmir den yazıyorum herkese kolay gelsin
Konu benim de dahil olmak istediğim bir forum
Geçen hafta 2020 model 1.3 tce edc 140 bg yeni Captur aldım
Yeni aracım ruhsatta benzinli Elektrikli yazıyor ve ben bu aracın Hafif hibrit olduğunu öğrendim
yalnız aracın ne kitapçığında ne de servisinde yeterli bilgiye ulaşamadım
Bilgisi olan captur sahiplerinin bilgi paylaşmasını rica ediyorum

Royali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hibrit teknolojisini demokratikleştirmek ve sunduğu benzersiz sürüş deneyimini herkes için erişilebilir kılmak için popüler ve ikonik bir modelden daha iyi ne olabilir? 160hp E-TECH Plug-in Hybrid versiyonundan sonra, Yeni Captur şimdi 140hp E-TECH Hybrid motorla sunuluyor. İlkinin tamamlayıcısı olan bu teklif, özellikle kalkış ve hızlanma sırasındaki anlık tepkiler sayesinde elektrikli sürüş keyfine erişim sağlayarak farklı kullanımları karşılamak üzere tasarlanmıştır. Yeni Captur E-TECH Hybrid, genişletilmiş elektrikli sürüş yeteneği sayesinde şehirdeki yakıt tasarrufunu en üst düzeye çıkarır. Frenleme ve yavaşlama sırasında otomatik olarak yapılan şarj etme konusunda endişelenmenize gerek yok.

MOTOR
Yeni Captur'un E-TECH Hybrid motoru, Alliance'ın yeni nesil 4 silindirli 1.6 benzinli motorunu temel alıyor ve hibrit teknolojisine uyarlanıyor. Bir 'e-motor' ve bir Yüksek Gerilim Marş Jeneratörü (HSG) olmak üzere iki elektrik motoruyla birlikte, 1.2 kWh (230V) pil ve yenilikçi çok modlu debriyajsız şanzımanla çalışır. 140 hp toplam güç çıkışıyla, pazar lideri dinamik yanıt verme ile kullanımda maksimum verimlilik sunar. Çalıştırma her zaman %100 elektriklidir.

YAKIT TÜKETİMİ
1,2 kWh (230V) akülerin yüksek kendi kendini şarj etme kapasitesi ve E-TECH sisteminin verimliliği ile birlikte rejeneratif frenleme tüketimi optimize eder. Bu, şehir içi çevrimde içten yanmalı bir motora kıyasla %40'a varan yakıt tüketimi kazancı için şehirdeki sürüş süresinin %80'e kadarının tamamen elektrik gücüyle elde edilebileceği anlamına gelir. İşletme maliyeti, seriden kaybolan Dizel versiyonlarınkine yakındır.

ŞARJ
Yeni Captur E-TECH Hybrid'in pili, sürüş sırasında otomatik olarak şarj olur. Yavaşlama sırasında, sürücü ayağını gaz pedalından kaldırdığında ve araba yavaşlarken veya fren yaparken, elektrik motoru bir jeneratör gibi çalışır ve tekerleklerin dönmesiyle üretilen enerjiyi elektriğe dönüştürür. Vites kolundaki "B" konumu, aküye geri dönen enerji miktarını daha da optimize ederek gelişmiş rejenerasyonu etkinleştirir.

mrt052

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Syn royali
Vermiş olduğunuz bilgilere teşekkür ediyorum
Yalnız bizlerdeki elktrik yardımcısı ayrı bir elkt. motor barındırmıyor sanırım
(Çünkü yok)
Ama ilk çalışma ve kalkış anlarında marş. Motoruna takviye yada stop starta yardımcı bir ekipman gibi geldi bana
(Bu hafta servise girmek durumunda kaldım oradan böyle bahsedildi)
Gene de teşekkürler

Ozen1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın mrt052 benim aracımda deneyerek anladığım elektrikli motor desteği şöyle;araç çalışınca eco mod a geçin,hiz sabitleyici aktif olmamak şartıyla düz ve akıcı bir yolda arabayla sakin sakin giderken ayağınızı gazdan çekin ekranda yeşil araç işaretinin çıktığını devir saatinin rölantiye geçtiğini ve arabanın birden yigilmadan akıp gittiğini görürsünüz.bu akış elektrikli mtr sayesinde oluyor.ama yol düz olmalı.çıkış yada iniş olmamalı.çıkışta güç gerektiği için olmuyor,inişte de mtr freni yapmak için devreye girmiyor.ama güçlü bir elektrik motoru olmadığı için öyle uçup gitmiyor. Ama yakıt ekonomisine faydası oluyor.ben bunu130 lü hızlarda da yaptım.şehir icindede yaptım.

Ozen1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de izmir deyim 4 /5 aydır captur 2 kullanıyorum

mrt052

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar yeni captur kullanıcıları
Bu gün edindiğim bir bilgi var (servise gittim 14000 km bakımı için)
Konu bizim araçlarımız için serbest sürüş özelliği güncellemesi gelmiş ve ücretsiz güncelleme yapılması gerekiyormuş
Ama ilginç olan üst katta (satış bölümü)
Edindiğim bilgiyi ve belgeyi alt kattaki servise anlatmakta çok zorlandım
Sonuç olarak öğrenip yada bilgi alıp bana ulaşacaklarını söylediler
(Gerçi aracın hafif hibrit olduğunu da anlatmam baya bir zor oldu bu aracın koltuk altı akışını bile ısrarla kontrol ettirwbildim)
Elimdeki belgeyi de sizle paylaşmak isterim ama nasıl yüklenir araştırıp göndericem

mrt052

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgi fotoğrafı yüklemek istiyorum

Katılıyorum size.
İyi akşamlar kolay gelsin
Sayfaya belge yüklemek istiyorum
Yardıma ihtiyacım var