Captur a logo kamera montajı resimli...

zmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[FONT=&quot]Renault firmasınnın en dolu paketi olan İCON donanımında olmaya geri görüş kamerası sonradan da satın alınamıyor. İkinci el bir araç almışsanız ve geri görüş kamerası taktırmak istiyorsanız veya araç alırken r-link donanımına 2500tl gibi bir rakam ödemek istemiyorsanız bu yazı sizin için faydalı olabilir.[/FONT]
[FONT=&quot]

[/FONT]

[FONT=&quot]Tabiki şunu da söylemeden geçmeyelim teybinize program yüklenerek geri görüş kamerası ve video oynatma özelliği açılması gerekiyor. Bu yazıda bu program yüklenmesi ile detay bulunmamaktadır.
[/FONT]

[FONT=&quot]

[/FONT]

[FONT=&quot]Benim seçtiğim kamera bir çoğunuzun hoşuna gitmeyecek ama ben logo kamera tercih ettim.
[/FONT]

20160824_121031.jpg
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Bu kameranın tek olumsuz yönü bagaj kapağının deliniyor olmasıdır.
[/FONT]

[FONT=&quot]görünüm olarak ise bence oldukça başarılı.
[/FONT]

[FONT=&quot]

[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]

zmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20160825_105429.jpg

1. Gelelim sipariş aşamasına kesinlikle geri görüş kamerasını istediğinizi belirtin (piyasadakiler ön logo için tasarlanmış, yazılımı değişmeden satın alırsanız yönler ters olur.)
  2. Eğer arabanın orjinal teybinde kullanacaksanız kılavuz çizgi istemeyin. (isterseniz 4 tane nur topu kılavuz çizginiz olur.)
  3. Bu kamera clio4 ve captura birebir uyumlu değildir. Logodan biraz küçüktür.
[FONT=&quot]Şimdi gelelim captur için fotoğrafladığım montaj aşamasına. Clio4 için de fotoğrafladım fırsat bulursam onları da eklerim..
[/FONT]

zmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Media oynatıcının sökülüşü

Slayt3.jpg

Slayt4.jpg

Slayt5.jpg

Slayt6.jpg

Slayt7.jpg

tornavidanın teybin alt çerçevesinde iz bırakmaması için dikkatli olunmalı!

zmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[FONT=&quot]teybin arkasında 3 soket ve bir tane de anten girişi var. bütün soketleri çıkartmayın. özellikle teybe elektrik veren yolcu arafındaki soketi çıkartırsanız açılışta teyp kodunu isteyecektir.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt8.jpg
[FONT=&quot]

kamerayla birlikte gelen yaklaşık 6m uzunluğundaki kablonun teybe gelen ucunu kestiğinizde içinde
kırmızı sarı ve siyah
olmak üzere 3 kablo olduğunu görüyoruz.[/FONT]
Slayt9.jpg
[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt10.jpg

bu kablolar içeirye temas etmezse görüntü elde edemezsiniz!

[FONT=&quot][/FONT]

zmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bagajdan geri vites kablosunu bulma

[FONT=&quot]Bildiğiniz gibi kameramızın çalışması için elektriğe ihtiyacı var.
Bu elektrik sadece aracımız geri vitese geçince kameraya ulaşmalı.
captur geri vites lambası arka tamponun sağ tarafında ve burdan elektrik almak baya zahmetli
ben de bagajın içinde bu elektriği aradım ve buldum.:cay[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt11.jpg
[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt12.jpg

kablo demetini işiniz bitince aldığınız yere aldığınız gibi bırakın :D:D:D

[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt13.jpg
[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt14.jpg

bagaj içi aydınlatmanın yanında kablo geçirmek için yeterince boşluk var.
fotoğraftaki gibi lastiğin altından devam edebilirsiniz.

[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt15.jpg

arabanın tavanından bagaja geçen iki tane plastik var sağdaki kablo demeti
soldaki de silecek suyu.
kablo demetinin içinden iki kablo geçireceğiz
1. kablo bagaja monte ettiğimiz kameradan teybe gidecek olan 6m civarındaki kablo
2. kablo ise bagajdan aldığımız geri vites elektriğini kameraya götürecek olan kablo

[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt16.jpg
[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt17.jpg
[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt18.jpg
[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt19.jpg
[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt20.jpg
[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt21.jpg
[FONT=&quot]
[/FONT]

Slayt22.jpg

ve perde kapanır...

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ellerınıze saglık on numara olmuş:)

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Elinize sağlık. Opsiyon olarak Icon modelde geri görüş kamera yok mu ? Sadece Outdoorda mı var bu kamera ?

Açıkçası bende ön kamera düşünüyorum. Park ederken veya çıkışlarda ve kaldırıma denk gelen yerlerde kurtarır mı kurtarmazmıyı düşünmeden :)

Veya malum bazen kalkışlarda veya yolda sokak hayvanları çıkıyor geçtimi geçmedimi ezmmek için .

zmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize sağlık. Opsiyon olarak Icon modelde geri görüş kamera yok mu ? Sadece Outdoorda mı var bu kamera ?

Açıkçası bende ön kamera düşünüyorum. Park ederken veya çıkışlarda ve kaldırıma denk gelen yerlerde kurtarır mı kurtarmazmıyı düşünmeden :)

Veya malum bazen kalkışlarda veya yolda sokak hayvanları çıkıyor geçtimi geçmedimi ezmmek için .
ön kamera da var ama bizim araçların ön logosuna uyar mı diye ölçmek aklıma gelmedi. yarın ölçer burdan yazarım. Ön kamera takmak da zorr değil ama arka kamerdan vaz mı geçeceksiniz? ikincisi ön kamera takınca arbanın içinde ön kamerayı çalıştıracak bir düğme takılması lazım...

İconlarda geri görüş kamerası bildiğim kadarıyla rlinkle beraber satın alınabiliyor. Rlink de biraz tuzlu,,, bazen de seçme şansımız olmuyor,, o yüzden rlink vee geri görüş orjinal olarak ben de yoktu.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
ön kamera da var ama bizim araçların ön logosuna uyar mı diye ölçmek aklıma gelmedi. yarın ölçer burdan yazarım. Ön kamera takmak da zorr değil ama arka kamerdan vaz mı geçeceksiniz? ikincisi ön kamera takınca arbanın içinde ön kamerayı çalıştıracak bir düğme takılması lazım...

İconlarda geri görüş kamerası bildiğim kadarıyla rlinkle beraber satın alınabiliyor. Rlink de biraz tuzlu,,, bazen de seçme şansımız olmuyor,, o yüzden rlink vee geri görüş orjinal olarak ben de yoktu.

Açıkçası arka kameranın iptal olması gerekiyorsa düşünmem :)

Düğme işi de varsa kalsın :)