Captur AKÜ

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sıfır araç alıp akü'yü değiştiren arkadaşlar,kaçıncı yılda aküyü değiştirdiniz,hangi markayı kaça aldınız ve ne önerirsiniz (hangi özellikte olmalı yeni alacağımız akü)
ayrıca AKÜ'nün uzun ömürlü olması için yapılması gerekenler hakkında (mesela rampa inerken, düşük viteste frene basmadan sadece motor freni ile inmek akünün ömrünü uzatır derler, bu ne derece doğrudur yada yanlıştır!) tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz.
selamlarımla..:servisloading

Son düzenleme:

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınızın marka modelini üreticilerin sayfasında arayın.

neredeyse tüm akü firmalarında (varta,mutlu,vs) akünü bul gibi araca özel bilgileri aldıktan sonra hangi tip,değerde akü almalısınız söylüyor, sakın X insana hele hele forumdaşa tamamen güvenip alım yapmayın araştırın emin olmuş olun.

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir önceki aracım Clio 4, 3 ocak 2013 trafiğe çıkışlıydı. Bu yıl Martta 65000km de sattım. Tam 25. ayında yani 3. yılının ilk ayında bitti. Kapıda duruken. Servis de ne derse beğenirsiniz; fazla kilometre yapmamışsınız ondan olmuştur...

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar hazir aku demisken. Benim arac dun calismadi. Akude iyiydi. Neyse takviye yapıp calistirdik. Sonra arabayi is yeri ne biraktim. Ertesi gun sabaha kadar calismadan durdu ama calisdi. Akuyu olcturdum bir sey cikmadi. Anlamadigim nokta araba calismazken ekranda ne kadar ariza lambasi varsa bepsi yandi. Direksiyon, yokus kalkis, vites kutusu kontrol gibi. Aku bitince demekki boyke seyler yazabiliyor diye düşündüm.

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar hazir aku demisken. Benim arac dun calismadi. Akude iyiydi. Neyse takviye yapıp calistirdik. Sonra arabayi is yeri ne biraktim. Ertesi gun sabaha kadar calismadan durdu ama calisdi. Akuyu olcturdum bir sey cikmadi. Anlamadigim nokta araba calismazken ekranda ne kadar ariza lambasi varsa bepsi yandi. Direksiyon, yokus kalkis, vites kutusu kontrol gibi. Aku bitince demekki boyke seyler yazabiliyor diye düşündüm.

aracınız dizel mi benzinli mi, kaç model kaç yıldır kullanıyorsunuz ve km.de. ?
birkaç gün sonra durumun değişip değişmediğini yani son durumu
paylaşırmısınız..

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul

Evet Akünüz bitti haricinde baya uyarı veriyor :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet Akünüz bitti haricinde baya uyarı veriyor :)

Abi ben o uyariyi bir kere gordum o da cam filmi takilirken arac yarim kontak bir saate yakin kaldi. Araci calistirirken aku zayif diye bi uyari verdi ordan biliyorum [emoji23][emoji23]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Abi ben o uyariyi bir kere gordum o da cam filmi takilirken arac yarim kontak bir saate yakin kaldi. Araci calistirirken aku zayif diye bi uyari verdi ordan biliyorum [emoji23][emoji23]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yani insanı telaşa sokuyorlar . Yaz oraya akün bitti diye insan panik yapmasın. Sanki uçak kullanıcaz tüm ışıklar arızaları yazoyorlar :)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yani insanı telaşa sokuyorlar . Yaz oraya akün bitti diye insan panik yapmasın. Sanki uçak kullanıcaz tüm ışıklar arızaları yazoyorlar :)
[emoji16][emoji23] Korku filmi gibi ekran her ışık yanıyor sanki motor bitti öldü

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir önceki aracım Clio 4, 3 ocak 2013 trafiğe çıkışlıydı. Bu yıl Martta 65000km de sattım. Tam 25. ayında yani 3. yılının ilk ayında bitti. Kapıda duruken. Servis de ne derse beğenirsiniz; fazla kilometre yapmamışsınız ondan olmuştur...

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Saçmalamışlar resmen. Benim araç 4 yaşında ve 19300 Kilometrede ve hala aracı çalıştırırken far ışığı titremiyor bile. Akü işi biraz da şans. Bende Doğan SLX varken bir akü tam 8 sene gitmişti. Gerçi o araçlarda pek elektronik cihaz yoktu ama klasik ampüller vardı. Şimdilerde LED kullanıyorum mesela.