Captur için ampul önerisi?

sky

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hocam. Bugün bayiyle de konuştum far değişimi için "yüksek güçlü ampuller sıcaklığı çok olup farı eritebilir, röle koymamız gerekir" filan dedi. Böyle bir problem oluyo mu?

Bizim araçlarda şimdiye kadar öyle bir problem duymadım yeni modellerde sistemin değişeceğini sanmıyorum ama belki farklıdır. Zaten Osram NB Plus ve Bosch Plus 90 12Volt ve 55 Watt ile çalışan ampullerdir güçlü ampul terimi yerine verimli yüksek ampul demek daha mantıklı. Standart(12V 55w) ampuller ile aynı miktarda güç(55w) geçirdikleri için ampul duyları eritmez. Servisdeki adamın dediği 12Volt 110Watt ile çalışan ampüller içindir diye tahmin ediyorum.
Sonuçta osram ve bosch gibi firmalar gerekli olan sertifikaları almış olan ampul üreticileri. Böyle bir durum olacağını sanmıyorum.

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim tavsiye ettiğimiz ampuller ECE normlarını karşılayarak TÜVden onay almış markalardır. Size bunu söyleyen kişi çin malı yüksek watt değerli piyasa malı dandik ampullerden bahsetmiş olabilir.

drmgedikbas

Mete Gedikbaş
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim arkadaşlar yarın akşam istanbulda olacağım inşAllah. Çok bilmiyorum ama bulunduğu yerle beraber yaptıracağım usta tarif edebilir misiniz?

shne23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yanlış anlamadıysam bizim araçlara h1 modeli alınmalı değil mi?