Captur icon dci 90 bg EDC Oksijen sensör arızası

basmaci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Aranıza ve ailenize mutlu bir şekilde katılmak isterdim ama Renault maceram sorunlu başladı. Yeni aldığım aracım bayiden çıkar çıkmaz enjeksiyon arızası verdi. Bayinin üst katındaki teşhir salonundan alt kattaki servise indi ve bir haftadır sorunu halletmeye çalışıyorlar. Oksijen sensöründeki bir sokette olduğunu söylediler. Şimdi onun değişmesini bekliyorum. Bu arada ömrümden ömür gitti diyebilirim. Beni rahatlatacak birilerini aradım. Renault Maise ulaşmaya çalıştım, arayan soran yok. Servise güvenmekten başka çarem kalmadı. Böyle bir şey kimsenin başına gelmemiştir ama damdan düşenin halinden en iyi damdan düşen anlar diyerek bana yol gösterecek birilerini arıyorum. Bu sizce büyütülecek bir arıza mı? Yoksa bir talihsizlik deyip unutulacak bir şey mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
talihsiz deyip unutulacak bir şey binde bir rastnalacak bir durum bence oda sizi bulmuş ne yazıkki.

bu arada üye tanıtım bölümünden kendinizi tanıtırsanız seviniriz.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun, anladığım kadarıyla araç siz kullanmaya başlamadan arıza yapmış ve serviste bekletiliyor, aracı teslim aldığınıza dair belge imzaladınız mı ?
Araç yapılana kadar size ikame araç verdiler mi ?
Belge imzalamadıysanız aracı kabul etmeyin derim, sensör dediğiniz şeyin Bursa'dan gelmesi 1 gün sürer, Bursa'da yoksa bile Fransa'dan 3 günde gelir.
1 haftadır yapamadıklarına göre sıkıntı daha büyük...

basmaci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef aracı teslim almıştım. Serviste benim gibi şokta olduğu için iş uzadı biraz. Önce bir parçada (kaptör dediler) sorun olduğunu düşünerek onu getirttiler. Ancak daha sonra sorunun sadece bir sokette olduğunu söylediler. Şimdi de onu getirtmeye çalışıyorlar. Mais hafta sonları çalışmadığı için sanırım pazartesiye kaldı. Burada (Kastamonu) arkadaşlar fazlasıyla ilgileniyorlar ancak müşteri hizmetlerinin veya daha üst yetkililerin ilgilenmemesi gerçekten üzdü beni.

saruja

Selim Levent SARUHAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun çözülür inşallah sıkıntı bir an önce....

basmaci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok şükür aracımı bu akşam teslim aldım. İnşallah kazasız, sorunsuz binerim. İlgiyle forumu takip ediyorum ve paylaştığınız bilgilerden yararlanıyorum. Tüm RFC üyelerine yeniden merhaba.

Captur Icon 1.5 dCi EDC 90 bg, Bulut gri, yıldız siyah tavan, Kastamonu merkez

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Kafka nickli üyemiz de Kastamonu'dan ve onun aracıda sorunlu, sizin ilde bir kısmetsizlik mi var anlamadım...?

Kafka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle oldu valla Mustafa Abi :) İbrahim hoca kendisini tanıtsın diye bekledim, o yüzden bir şey yazmadım. Hocamla mesai arkadaşıyız, yaklaşık 2 hafta arayla teslim aldık araçlarımızı. Bende donanım problemi oldu, onda ise motor problemi... Gerçekten kötü tesadüf oldu. Umarım bu yaşadıklarımız ilk ve son aksiliklerimiz olur...

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
İnşallah bundan sonrasında işleriniz rast gider...:eyv

basmaci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mesajlar ve ilginiz için teşekkürler. Onur Hocamın dediği gibi beraber çalışıyoruz ve aynı anda Captur almaya karar verdik diyebilirim. Onur Hocamın durumuna üzülürken bir de benim ki çıktı. Şimdi sorunsuz biniyoruz. İnşallah bir daha böyle şeyler yaşamayız. Ama yine de desteğinizi bekliyoruz Onur Bey için. Donanım problemi halen tam çözüme kavuşmuş değil.