Captur ses sistemi hakkında

bekircemil

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
deneyebilirsiniz.

merhabalar,
aracımı bir hafta önce teslim aldım. icon paket en dolusu olduğunu söylediler. araçtaki en büyük hayal kırıklığım ses sistemi oldu. bu araçtan önce fiesta kullandım ve baz donanım seviyesindeki arata bile muazzam bir ses çıkışı vardı. capturda ise ses kaliteli fakat ses seviyesini yarının üzerine çıkarttığınız anda tabiri caiz ise şahinlerin kolonlarına benzer inanılmaz bozuk bir ses çıkıyor ve müzik keyfi tam bir eziyete dönüşüyor.
sormak istediğim bu kalitesizlik acaba hoparlörün kalitesizliğinden mi kaynaklanıyor yoksa araçtaki multimedya sistemin ses çıkışı gerçekten bu kadar kötü mü? eğer sorun hoparlör kaynaklı ise değiştirilip bir şekilde halledilebir ama bu işlem sonucunda araç garanti dışı kalır mı? hayatım boyunca clio daki kalitesizliği bildiğim için asla renault almam derdim ama kısmet captur sahibi oldum. bu arada otomatik vites geçişleri gerçekten çok çok pürüssüz.

sorularımı cevaplamanız ümidi ile herkese hayırlı forumlar dilerim.

arkadaşlar bişey denedim sanırım oldu biraz sanki ya da ben alıştım. bende 2014 captur 1.5 90 icon var. söylediğiniz gibi hoparlörler berbat ötesi. yalnız şunu söyleyeyim sanırım hoparlörler açılmamış daha :) sesi açarak o kötü sesle 1 dk falan dinleyin sonra normale dönün, tekrar yükseltin tekrar normale dönün. hoparlör patlayacak gibi oluyo ama patlamadı. bikaç gün deneyin aynısını. sonra farkedeksiniz ki hoparlörlerden güzel ses gelmeye başlıyo ya da ben alıştım bilmiyorum. ama haklısınız berbat bir ses çıkışı var. o kadar para verip bu kadar kötü bir ses sistemi almak gerçekten üzdü beni.....:(:(:(:(

nirvana26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ses sistemi çok çok kötü.. bende de 2016 icon var. en büyük rahatsızlığı burada yaşıyorum. belki 2017 makyajlı kasalarda bu sorunu gidermişlerdi.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ses sistemi çok çok kötü.. bende de 2016 icon var. en büyük rahatsızlığı burada yaşıyorum. belki 2017 makyajlı kasalarda bu sorunu gidermişlerdi.

Bass reflex dedikleri sistem de son derece cılız. Ses 23-25 seviyesine gelince hoparlörler bitiyor. Yanı bu hoparlörün gücü bu kadar ise ses seviyesini de ona göre ayarla teyibin niye 30 kusur kademe var. Bu hoparlorle o seviyeye çıkmak imkansız. Yemi megane idi yanlış hatırlamıyorsam ses sınırı var. Sesi son seviyeye çıkarttığınızda sesi bozmuyor ve ses kademesine uygun bas tiz ayarını yaparak pürüzsüz ses veriyor. Tamam çok gümbür gümbür değil ama patlak kolon sesi de duyulmuyor.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Açıkçası bass sesini sevdiğimden ben tesisat çektirdim
Anfi taktırdım. hoparlörler ve midler değişti subwooferda mevcut şuan gayet iyi herkes bangır bangır dinlemediğinden yeterli gelebilir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açıkçası bass sesini sevdiğimden ben tesisat çektirdim
Anfi taktırdım. hoparlörler ve midler değişti subwooferda mevcut şuan gayet iyi herkes bangır bangır dinlemediğinden yeterli gelebilir.

Abi düzgün ses istiyorsan tesisat şart. Zaten megan ve talisman da var mi bilmiyorum ama opsiyonel kaliteli bir ses sitemi sunsalar ( latitude olduğu gibi bose mesela ) Emin'im yok satar. Ekstra işlerle uğraşmaz kimse.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Abi düzgün ses istiyorsan tesisat şart. Zaten megan ve talisman da var mi bilmiyorum ama opsiyonel kaliteli bir ses sitemi sunsalar ( latitude olduğu gibi bose mesela ) Emin'im yok satar. Ekstra işlerle uğraşmaz kimse.

Orası öyle.Ne kadar ekmek o kadar köfte misail.Ama bunlar üretici senin sistemini kullanıcaz dese ne kadar fark yapar. Tabii birde araç giriş fiyatı aslında çok uçuk değil gümrükleme sonrası vergilerden dolayı fiyatlar uçuyor maalesef.

nirvana26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ses sistemlerine yabancıyım. biri düzgünce anlatsa, kapıdaki hoparlörleri şunla değiştirebilirsiniz diye, başka nerede hoparlör var. onları değiştirmek gerekirmi ? hangi marka takmak iyi olur. garantiden çıkarmı araba?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ses sistemlerine yabancıyım. biri düzgünce anlatsa, kapıdaki hoparlörleri şunla değiştirebilirsiniz diye, başka nerede hoparlör var. onları değiştirmek gerekirmi ? hangi marka takmak iyi olur. garantiden çıkarmı araba?

Servise sorarsanız çıkar der ama garanti kapsamı ile alakalı bir işlem yapılmıyor arabaya. Bu konudaki fikirleri aslında yaptıran taraftan değilde uygulayan taraftan almanız daha sağlıklı olur. Anadolu yakasında oturuyorsanız bu konuda desteknalabileceginiz profesyonel bir ustaya yönlendirebiliriz sizi. Maliyet&nakliye orantılı olduğundan bütçenize uygun olanı alabilirsiniz veya yaptırabilirsiniz.