Captur sigorta kutucu (Araç kamerasını nereye bağlamalıyım)

gozcelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Yeni bir araç kamerası alıyorum. Direk sgorta kutusuna bağlayarak kullanacağım. 3 uç mevcut. Birisi malum topraklama. Diğerlerinden birisi kontak kapalıyken bile güç gelen bir nokta olmalı (Araç kilitlendikten sonra bile). Sonuncusu ise sadece kontak açıldığında güç gelen bir yer olmalı. Birde kablo uçlarında sigorta pulu yok. Var olan pulların yanına sokuluyor diye biliyorum. Hangi sigortaların yanına takmalıyım.

Teşekkürler.

Kablo:
2018-03-15_14_04_33-_Strokes_Plus.png

Benim sigorta kutum:

20180312_151030.jpg

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Sanırım bağlantı yapacağınız parça Park kitine ait. Bende akü bitmesinden dolayı kameraları değiştirmeyi düşünüyorum . Araç park halindeyken Aküyü baya bir boşaltıyor.

Mini 0906 çift kameralı bir ürün var.

Aşağıdaki resimdeki bir parça ile takılmasını tavsiye ediyorlar ve enerjinin doğru yerden alınması gerektiğini.

Fuse-Tap.md.png
3Q5up

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul

gozcelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım bağlantı yapacağınız parça Park kitine ait. Bende akü bitmesinden dolayı kameraları değiştirmeyi düşünüyorum . Araç park halindeyken Aküyü baya bir boşaltıyor.

Mini 0906 çift kameralı bir ürün var.

Aşağıdaki resimdeki bir parça ile takılmasını tavsiye ediyorlar ve enerjinin doğru yerden alınması gerektiğini.

Fuse-Tap.md.png
3Q5up

Hah işte mini 906 aldım. Tabii yurt dışından gelmesi biraz zaman alıyor. Gönderdiğiniz gibi sigortalı bir bağlantı aparatı da var kamerayı korumak için ama ondan almadım. Bu parça şart mı ki acaba?

Link için teşekkürler. Aradığım şeye fusecard deniyormuş :)
Şu linkten buldum: https://www.carmanualsonline.info/renault-captur-2017-1-g-owners-manual/?srch=fuses

Ama yine de hanginie bağlamam gerektiği tam net değil galiba. Kapı kitlendikten sonra araçta elektrik oan bileşen nedir acaba?

Son düzenleme:

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Şuan mevcutta ön camda GT680W ve arkada mini 0801 kullanıyorum. GT680W baya bir dağıldı ve 24 saat kayıtta aküyü harcıyor. Bende Mini 0906 yi düşünmeye başladım ama cihaz Gearbestte yok. Aliexpreste var gözüküyor. Bence Fuse card ta alın derim.

Gönderdiğim linkte yapacağınız bağlantıya göre öneride bulunulmuş . Captur sigorta kutusu şemasına bakayım orda hangi sigorta neyin yazıyordu

[FONT=&quot]Eğer boşta devamlı olarak enerjinin olduğu bir bağlantı bulamazsanız, korna, merkezi kilit, 4’lü lamba sigortalarından herhangi birinden [/FONT]fuse tap[FONT=&quot] ile ek alabilirsiniz. Eğer 24 saat kayıt almak istemiyorsanız silecekler veya cam otomatiği gibi, yalnızca kontak açıkken enerjinin geldiği noktalardan ek alabilirsiniz. Bu seçenekler araca göre değişebildiğinden, en doğru sonuca deneme – yanılma yoluyla ulaşabilirsiniz.
[/FONT]

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul

gozcelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Bu bilgiler işimi görür :)

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul

gozcelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elbette.
Mesela şunu öğrendim: Aldığım hardware kit 4 farklı voltaj seçeneği ile akü bitmesine karşı koruma sağlıyormuş. Mesela volt 11,5 altına düşünce otomatik olarak gücü kesip aküyü koruyormuş. Böylece uzun süreli parklarda bile akü bitecek mi diye korkmaya gerek kalmadı.
Ben Aliexpress'den aldım. hardware kit ce filtre verdiği için fiyatı uygun oldu. Aliexprese yeni üye olursanız 4 dolar hediye çeki veriyor. Satıcı 2 dolarlık çek ve 2 dolarda ek indirim veriyor. Toplamda 8 dolar indirim oluyor. Ek olarak avantajix ile aldığımdan oradadan da %6 para iadesi gelecek. oldukça cazip bir iyata denk geldi yani.

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Akü benim şuan ki sorunum aslında. Ön kamera aküyü bitiriyor 48 saati geçtiğinde marş basmayacak duruma geliyor. Onun içinde modül varmış ancak belirttiğiniz 11,5V değer içinde akücüler bu değeri uygun bulmuyor. 12,5 V un altına inmemesi lazım diyorlar.

Şayet bu park kiti bu görevi yapıyorsa oda iyi. Ben aracı işe gidip gelirken kullanıyorum,kameraların çektiği akım çok düşük ancak toplamda aracı 2 saat kullanıp ger kalan 22 saat yattığını düşünürsek ve bunu 7 gün ile çarparsak akünün bitmeme olasılığı düşük oluyor :)