Captur stop/start problemi

owner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba 2016 model 1.5dci icon stop/start captur sahibiyim.aracın 2. sahibiyim 45000km de aldım.1.5 yıldır bende şuan da 72000km de.1.5 yılda stop/start'ın çalıştığı toplasanız 1 aydır.En az 5-6 kez servise götürmeme rağmen araç düzelmedi.Garantisi devam ederken aküyü şarj edip gönderdiler.Garanti süresi bitmeden 10gün önce yine götürdüm sonuç aynı.Fakat ne hikmetse garanti bitiminden 2 gün sonra aracı servise bıraktığımda akünün değişmesi gerekiyor ücret 1400TL deniyor.Ben konuyla ilgili yasal yollara başvurdum.Aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar var mı?

onetay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
stop/start'ın çalıştığı....derken anlamadım ikaz falan mı çıkıyordu? Benim 0,5 sn. kadar kontrol ettirin ikazı çıkıyor hemen devrede yazıyor. Böyle miydi ikaz ?

owner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ikaz çıkıyor ve çalışmıyordu.servis garantisi bitince aküden dedi ama şimdi çalışıyor.renault tarafında bir çözümü yok maalesef

seryigit

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Start/stop nasıl kullanılıyor kısa video veya tarif edebilir misiniz dizel otomatik 1.5 dci otomatik icon modeli bende ki

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çalısması için bir çok kosulun bir araya gelmesi gerekse de kabaca; frene bastiginizda (şartlarin uygun olduğunu varsayiyorum) araç durdugunda sistem devreye girip motoru kapatıyor. Fakat birada puf noktasi frene ayaginizin ucuyla basarsaniz s&s devreye girmez sert basmaniz gerekiyor. Bir çok kere deneyimledim bu durumu. Onun haricinde sizin yapmaniz gereken bir durum söz konusu değil ama klima genelde auto da çalışırken belli bir süre s&s aktif olmuyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi