Car play+Android Auto Dongle

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ekte linklerini verdiğim sitede Carplay ve android autonun çalıştırılabildiği birr dongle(Usb Çubuk) mevcut. Bunu kullanmak için anladığım kadarıyla araçtaki cihaza da bir yazılım yüklemek gerekiyor. Cihaz dokunmatik ekranlar ve direksiyon kumanda tuşları ile de çalışabiliyor.

Bu konuda incelemelerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum.

Ürün satış sitesi:https://chytah.com/collections/dail...carplay-usb-dongle-for-almost-any-car-black-2

Youtube inceleme ve uygulama videosu: https://youtu.be/IxkudKNvdvQ

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ekte linklerini verdiğim sitede Carplay ve android autonun çalıştırılabildiği birr dongle(Usb Çubuk) mevcut. Bunu kullanmak için anladığım kadarıyla araçtaki cihaza da bir yazılım yüklemek gerekiyor. Cihaz dokunmatik ekranlar ve direksiyon kumanda tuşları ile de çalışabiliyor.

Bu konuda incelemelerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum.

Ürün satış sitesi:https://chytah.com/collections/dail...carplay-usb-dongle-for-almost-any-car-black-2

Youtube inceleme ve uygulama videosu: https://youtu.be/IxkudKNvdvQ

Bu bahsettiğiniz ürün ve buna benzer ürünlerin tamamı android ile sorunsuz çalışıyor fakat söz konusu ios olduğunda işler değişiyor. Biliyorsunuz ios tamamen kapalı bir sistem ve dışarıya içeriye veri transferine izin vermiyor. Ben buna benzer hdmi dongle tipini çok sattim fakat ios bir süre calistirip daha sonra aygiti tanimiyor. İos 10 ve sonrasi cihazlarda biliyorsunuz orijinal urun tanima adina bazı gelistirmeler oldu ve bu yazilim urunun orijinal olmadığını anladigi vakit aygiti artık calistirmiyor. Eğer ios cihaz baglantisi için alacaksaniz tavsiyem bosa para vermemeniz yonunde olur.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bilgi güzel oldu teşekkürler. Aslında çalışssa bile bizim Rlink2 ye bir program kurmamız gerek ki bu nasıl olabilir bilmiyorum.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bilgi güzel oldu teşekkürler. Aslında çalışssa bile bizim Rlink2 ye bir program kurmamız gerek ki bu nasıl olabilir bilmiyorum.

Applecarplay gibi yazilimsal uygulamalar ciktigindan beri olan dusuncem servis bunu her halukarda yazilim ile acar. Cunku bu olay donanimsal değil. Apple lisans verir serviste bu lisans ile yuklemeyi yapar. Tahminimce belli donemde uretilen tum araclar için bu lisans mevcut fakat gel gelelim servisler bunu nedense acmiyor.

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R_link2'ye 7.0.24.166 Sürümü, yükledikten sora geliştirici moduna girildiği zaman da ana sayfaya Android Auto açabilmek için buton geldi. Carplay için de bunun gibi birşey o labilir tabi ki. Bizi boş işlerle eyleyip duruyorlar.

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geliştirici modunda ana sayfada gezinirken aşağıdaki resmi aldım.
53c60f47462d51e94192c5d8147a38b6.jpg

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geliştirici modunda ana sayfada gezinirken aşağıdaki resmi aldım.
53c60f47462d51e94192c5d8147a38b6.jpg

Aslında dedigim gibi olay tamamen yazılımsal. Hatta aracında rlink veya rnav gibi ekran altyapisi olan araclara bile tanimlanabilir. Kucuk bir dosya yuklenerek aracin usb portu iphone da hata vermeyek sekilde tanimlanacak ve ekran yansitma modu acilacak olay bu kadar.

nexis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonuç olarak bu işin çözümü nedir? Yok mudur?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yabancı forumları biraz karıştırmak lazım yurt dışında bunu açanlar var fakat ingilizcem olmadığı için tam olarak anlayamıyorum özellikle ruslar bu konuda oldukça iyi. Youtube da videoları da var.