Carbon clean

ftdmrc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracıma Carbon Clean uygulaması yaptırmak istiyorum ama tereddütlerim var. İşlemi yaptıran var mı? Öncesi ve sonrası fiyat km vs bilgi verir misiniz?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Aracınızın km'si yüksek ise çok tavsiye etmem.Yüksek km'li ve genelde şehir içi kullanılan araçlarda biriken karbonu temizliyor.Ancak turbo vb. gibi bazı parçalarda ses yapma vb. problemlere sebep olabiliyor.

Ancak motor kondüsyonu iyi,bakımları da tam yapılmış ise bu dediğim problemleri yaşama olasılığınız da düşük tabi.

ftdmrc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.Aracınızın km'si yüksek ise çok tavsiye etmem.Yüksek km'li ve genelde şehir içi kullanılan araçlarda biriken karbonu temizliyor.Ancak turbo vb. gibi bazı parçalarda ses yapma vb. problemlere sebep olabiliyor.

Ancak motor kondüsyonu iyi,bakımları da tam yapılmış ise bu dediğim problemleri yaşama olasılığınız da düşük tabi.
120 binde, ilk yüklenmede siyah duman atıyor. Yağ ve su eksiltme yok. Kurum oldugunu düşünüodm.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
120 binde, ilk yüklenmede siyah duman atıyor. Yağ ve su eksiltme yok. Kurum oldugunu düşünüodm.

Siyah duman için ben Maf ve Map sensörü temizliği yaptırmanızı,daha sonra da würth dizel enjektör temizleyici kullanmanızı tavsiye ederim.Bunlarla siyah duman devam ediyorsa bakımda orjinal hava filtresi vb. ile değişim yapıldı mı onu kontrol etmenizi tavsiye ederim.Daha sonra da sebep egr ve yakıt kalitesi kaynaklı da olabilir.

Videolardaki araç farklı bir marka ama temizlik için benzer yerlerde bulunan sensör temizliğini kendiniz de yapabilirsiniz.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kendi aracımı satın aldıktan sonra yaptırmıştım 117 bindeyken dynoda araç kapalı alanı siyah dumana boğmuştu duman emiciler dahi cekemedi
bana oradaki dyno çalışanı carbon cleanı önerdi bende başta tereddüt etim fakat yaptırdıktan sonra sonuç gayet iyidi duman kalmamıştı aradan 3 sene geçti 143 binde şuan aracım arada yükleniyorum duman atmıyor hala
performans olarak daha atik olduğunu soyleyebilirim
o zamanlar 150tlye yaptırmıştım şimdi fiyat nedir bilmiyorum

ftdmrc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kendi aracımı satın aldıktan sonra yaptırmıştım 117 bindeyken dynoda araç kapalı alanı siyah dumana boğmuştu duman emiciler dahi cekemedi
bana oradaki dyno çalışanı carbon cleanı önerdi bende başta tereddüt etim fakat yaptırdıktan sonra sonuç gayet iyidi duman kalmamıştı aradan 3 sene geçti 143 binde şuan aracım arada yükleniyorum duman atmıyor hala
performans olarak daha atik olduğunu soyleyebilirim
o zamanlar 150tlye yaptırmıştım şimdi fiyat nedir bilmiyorum
Teşekkürler

ftdmrc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok mu arkadaşlar başka tecrübesi olanlar.