Chip tuning...yanlış uygulama beyin kilitledi

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzinli megane 3 çip + hava filtresiyle kaç bg elde edebilir. ayrıca ykıt tüketimi nasıl etkilenir ve son olarak ortalama ne kadara mal olur?

Turbo'suz Araçlarda Chip İle Mevcut Gücün Yaklaşık %10'unu Elde Edebilirsiniz, Yani Aracınız 100 HP İse 10 HP Elde Edersiniz, Hava Filtresi İle Öyle Ahım Şahım Bir Güç Farkı Elde Edemezsiniz. Maliyete Gelince Chip'i Bilmem'de Hava Filtresi 50 Liraya'da Var 500 Liraya'da :eyv

fth88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 2011 fluence diesel 90 lık var bende yaptırmayı dusunuyorum ama kendimle çelişiyorum beyni elime alırım die...ne dersiniz bu konu hakkında ?

tx_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 aracı sürat yapmak için aldıysanız çok büyük yanlış yaptınız :) 1.5 yıl kullandım yokuşlarda şurda burda deli ederdi 2 kez motor boğuldu yokuşta 5 dk bekledim çalışması için. bu kadar güçsüz bir arac olamaz 1.2 albeanın 6 kişi ile 2vites çıktığı yokuşu clio 2 kişi ile 2. viteste zor çıkardı hemen satıp coupe aldım rahat ettim :)

trabzon için en az 1,5 80 bg aşağı kurtarmaz 1,2 motorlar düz araziler için iç anadolu için mesela trabzon hep yokuş rampa :)

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 2011 fluence diesel 90 lık var bende yaptırmayı dusunuyorum ama kendimle çelişiyorum beyni elime alırım die...ne dersiniz bu konu hakkında ?

Kendi aracımda fluence ve herhangi bir sorun yaşamadık hiçbir fluence'te.. Dikkatli yapıldıktan sonra hiçbir sorun olmaz merak etmeyin.

byaly07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Erzurumda yaşıyorum.Acaba burada Chip Tuning işini düzgün yapanlar varmıdır. Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.Teşekkürler...

rallier_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 yil 50bin kmden fazla chipli gezdim; Mehmet Gazihan'a yaptirmistim ben de..

Aracim 1.4tdi 80hp cordoba idi..
3 kez guncelleme yaptirdim ihtiyaclarim dogrultusunda, en onemlisi bu..
Ilkinde ekonomi odakli bir yazilim vardi, sonra biraz performansa kaydirdik, bir sonrakinde tekrardan aynisi.. en sonunda yakit dussun diye optimum bir ayarda biraktik..
105hp 260nm cikmisti dynoda..
1.5crdi era ,1.6tdci 110hp focusu adim adim geciyordum.. ayni motor, baska bir yazilimla geoen ibiza tdi da gecilmisti bana..

Donanımsal olarak sadece egr iptali yaptirmistim..
Tek kotu yani 20bin kmde 1 takim lastik yemesi ve arka bagaji kapkara yapmasiydi.. ilk 2 viteste tam gaz yapica katliama basliyordu..
Aktarim kayiplari az, agir olan araclar icin birebir..

tuky

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gazihan herzaman "Yaptığım işin hep arkasındayım." diyor