Chip tuning...yanlış uygulama beyin kilitledi

yakici

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abiler bu ustanın adresini telini verinde bende yaptıracam arabadan soğdum valla hiç gücü yok 170 den sonra gitmiyor deli oldum nerdeyse satacam 1.2 benzinli 75 bg kaç beygir yükseltebilir acaba bide....

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
4-5 hp gibi bir artış olur,1.2 motordan fazla birşey bekleme...

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4-5 hp gibi bir artış olur,1.2 motordan fazla birşey bekleme...

4-5 olsa iyi yine ama o da imkansız...:)
Filtre, egsoz +chip max 7 hp olur diyordu Can benim eski araba için...:D

Arkadaşın aracında sorun olma ihtimali yüksek benim eski araba ile 185'i rahat görüyordum...:eyv

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abiler bu ustanın adresini telini verinde bende yaptıracam arabadan soğdum valla hiç gücü yok 170 den sonra gitmiyor deli oldum nerdeyse satacam 1.2 benzinli 75 bg kaç beygir yükseltebilir acaba bide....

1.2 aracı sürat yapmak için aldıysanız çok büyük yanlış yaptınız :) 1.5 yıl kullandım yokuşlarda şurda burda deli ederdi 2 kez motor boğuldu yokuşta 5 dk bekledim çalışması için. bu kadar güçsüz bir arac olamaz 1.2 albeanın 6 kişi ile 2vites çıktığı yokuşu clio 2 kişi ile 2. viteste zor çıkardı hemen satıp coupe aldım rahat ettim :)

Son düzenleme:

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, ben daha bu konularda acemi olduğum için ve arabam uygun olmadığı için chip konusunda bir adım atamıyorum.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
chip işine kafam yatmi.... ayrıcana 1.2. motor olupta hem az yakıp hem çok kaçanı varmıkiki...:halay

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Hep Kafamda Olan Birşey Bu Ama Hep Bir Tereddüt Hep Bir Soru İşareti Yaptırmıyorum Bende Şimdilik

turbo27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
performans ısteyen turbo buyutsun,50 hp 80 hp vaat yok,ama 10 -20 hp kılcıksız elde edılır.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
buyutekte motor-mekanık kaldırır mı...:confused:

turbo27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abartmadan olursa tıkır tıkır işler hersey,tır tubosu takılacak demıyorum:) zaten ıstesenızde olmaz, tır turbosunu motorun egsoz gazı cıkışı döndürmeye bıle yetmez..