Chip tuning...yanlış uygulama beyin kilitledi

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimden.

Megachips

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba beyler

Öncelikle operasyonu ben gerçekleştirmedim, Adana Bayilerimden biri FourTuning de yapıldı..

Ben dosya tedarikçisiyim sadece..

Aracın basına gelen aynen şu dur;

Dosya okunup bana gönderildi, ben tune ettim ve four tuning e gönderildi,

Dosya araca upload edildikten sonra interface size kontağı kapat ve tamam a bas diyor TJet ler de.. Mansur arkadasımız bu soruyu kaçırıp kapatmadan OK a bastı, ikinci dialog kutusunda Kontağı açın ve Tamam a basın diyor, bunuda OK leyip devam etti..

burda yaptığımız hata sonrasında kontrol ünitesine dosyayı yazmış fakat tanımlama bilgilerini yerleştirememiş bulunduk..

Hali ile ECU o araca tanımlı bir parça olmaktan çıktı.. ADanadaki imkanlar bize servise çekip üniteyi yenilemenin en mantıklı çözüm olacağını gösterdi.. araç yetkili servise alındı, Tamamen benim kontrolümde teşhis koyuldu, parça sipariş edildi ve geldi, takıldı programlandı.. Bu arada Fiat tarafından yavuz beye kiralık araç temin ettik..

benim FIAT grubunun bölge müdürleri ve bölge teknik uzmanları ile aramdaki samimiyet
pr
üzsüz şekilde operasyonun tamamlanmasını sağladı..

Ve bütün bunlar Yavuz bey ile şeffaf bir şekilde hem benim tarafımdan hem Mansur bey tarafından paylaşıldı..

Anlatmak istediğim yazılımla ilgili bir problemimiz yok, sadece yüklenirken bir diyalog penceresi iyi okunmamış ve bu sonucu doğurmuştur.. İstenildiği takdirde aynı programı bu sefer bu hatayı yapmadan aracınıza ÜCRETSİZ Yükliyebiliriz..

Tekrar geçmiş olsun..

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
mehmet abi öncelikle teşekkür ediyorum davetimi kabul edip forumumuza girdigin için sizin gibi ustalara ihtiyac var yaptıgı işin arkasında duran sizin gibi usta yok denecek kadar az :eyv

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
İşinin arkasında durman güzel birşey Mehmet,yalnız bayilik verdiğin insanların dikkatli çalışmasından yine sen mesulsün,umarım bundan sonra daha dikkatli olurlar,yapılan hata ufak değil maalesef,şükürki servis aksilik çıkarmadan sorunu çözmüş...

ToNy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Masrafı karşılayacağım denmesi bile güzel birşey, Böyle esnaflar pek kalmadı artık piyasada...
Gene ucuz atlatılmış, mağduriyetler giderilmiş...
Yavuz bey size geçmiş olsun, Mehmet bey sizede davranışınızdan ötürü tebrikler...

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Masrafı karşılayacağım denmesi bile güzel birşey, Böyle esnaflar pek kalmadı artık piyasada...
Gene ucuz atlatılmış, mağduriyetler giderilmiş...
Yavuz bey size geçmiş olsun, Mehmet bey sizede davranışınızdan ötürü tebrikler...

bu msj 4 forumdaki en güzel mesaj teşekkür ediyorum

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşinin arkasında durman güzel birşey Mehmet,yalnız bayilik verdiğin insanların dikkatli çalışmasından yine sen mesulsün,umarım bundan sonra daha dikkatli olurlar,yapılan hata ufak değil maalesef,şükürki servis aksilik çıkarmadan sorunu çözmüş...

usta işin bir de diğer boyutu var işlemi yaptırırken aracım garantili değil deseydim acb. ne olacaktı merak ediyorum 18 gün başka araç verip beyin masrafları karşılanacakmıydı acb...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
usta işin bir de diğer boyutu var işlemi yaptırırken aracım garantili değil deseydim acb. ne olacaktı merak ediyorum 18 gün başka araç verip beyin masrafları karşılanacakmıydı acb...
Mehmet'i​n veya bayisinin masraflarını karşılaması lazım gelirdi...

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun çip sıkıntılı iş

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
servisler o yuzden garanti konularında son senelerde kıllılar
hataları olmamalarına ragmen bir cok seyi degiştirmek zorunda kalıyorlar
bu seferde olay parca fiyatlarına yansıyor burdada o olmus