Çift boğaz karbüratör.

Leqend67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar 88 model r12 tsw sahibiyim. Çift boğaz karbüratör takmak istiyorum araca reno5 reno9 reno11 karbüratörlerini takabilirmiyim parcaları uyuyor mu? Bildigim kadarıyla onlarda C1J motor. Anlayan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
C1J, tek boğaz karbüratör, C2J çift boğaz karbüratör oluyor.
Springler tek boğaz mesela. Broadway'ler çift.
Bana sorarsan tek boğazda takılmaya devam et, ne kadar geniş ve çok boğaz o kadar çok yakıt demek benzin için...
Uyumluluk noktasını bilmiyorum ama araçta LPG varsa, ve karb hiç işlem görmediyse, bi temizlet, diyaframlar vs değişsin, bir de güzel bi ayar yaptır benzinde iken... oh mis! derim ben ;) karar senin....
çift boğaz, gaz pedalına yarıdan fazla bastığında ikinci boğazı açıyor araç (120'yi geçince açıyor vs lafları hurafe yani), LPG'de kullanıyorsan pek de bi artısı olmuyor, aksine motora giren yakıt sabit iken hava miktarı arttığından karışım fakirleşiyor. ama sesi sorarsan, ah o sese kurban olurum ben :D
normal kullanımda araç tek boğaz çalışır dediğim gibi, pedala ne kadar bastğında alakalı mekanik sistem...

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
83-88 yılı arası 1.4 motorlarda çift boğaz karbüratör var zaten. Weber 32 diye hatırlıyorum markasını. Toros'a geçişle yine tek boğaza dönmüşlerdi o dönem.