Çıldırtacak sorun....

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1991 model corolla sw 1.3 12V araçta tekleme sorunsalı.

bizim kurumun elimizde kalan hurdası ne yapıldıysa düzeltemedik. motor sııfır yapıldı, buji kabloları, hava yağ filtreleri, benzin filtresi komple değişti yenilendi... yüksek devirde canavar gibi gidiyor

araç ilk kalkışta ve her vitesin düşük devirlerinde sürekli silkeliyor, devir yükseltene kadar, devirli kullanınca kaptırınca hiç bir sorun yok, motorun performansı gayet iyi. ancak düşük devir teklemesi şehir içi kullanımda vs büyük sıkıntı.

kurumda bir kaçtane aynı araç olunca sorunsuz bir aracın karbüratörünü denedik gene aynı. benzin son çare kalitesiz yakıt dedik şu an denemeyiz. würth'ün yakıt katkısını ve sağlam bir istasyonun yakıtını aldık ama düzelme yok. ayrıca üzerindeki benzin filtresini usta söküp baktığında su biriktiğini söyledi, burda yakıt dışında su birikme ihtimali var mı?
ayrıca araç manifolddan kaçırıyor...
bu teklemeye ne sebep olabilir. bu aracı hayatta tutmakta bizim için çok önemli...
ciddi bilgi, deneyim, yardımlarınızı bekliyorum...

Son düzenleme:

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç benim fikrim nefes alamıyor genel temizlik gerek egzoz ve hava kanallarına karbon clean yapmanızı tavsiye ederim.

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
karbon clean burda imkansız gibi duruyor :S

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanlış anlamayın bu konuda uzman değilim ama fikrim bu. Umarım kısa zamanda sorununuz çözülür

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ksura bakacak birşey yok nedemek, ilgin için teşekkürler. bende çok bilmem buradaki ustalara sordum bu olayı hiçbiri birşey anlamadı, belki de ben anlatamadım :D Siirttede imkansızlık çok fazla ne yazıkki.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
doğru zor kısıtlı bir bölge umarım çözüm bulunur

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Silkelemenin önemli sebeplerinden biri rölanti valfidir,bizim renolar için söylüyorum kardeşim...
Arabanın miadı dolmuş gibi görünüyor... :)

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
miadı dolalı çok olmuş ama inanılmaz sağlam bir araç, 22 yıldır kullanmayan devlet malı deyip mahvetmeyen kalmamış, sağlamlığını görünce hayretler içindeyim. ama inat ettim kurtaracam çünkü çok lazım bu araç bize iş için:D

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Beyinden olabilirmi acaba diyeceğim?