Çıldırtan Radyo

greybeard

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@greybeard bahsettiğiniz ve benzer sorunlardan dolayı, bugün servise gittiğimde beni arayıp ulaşamadıklarını belirttiler ve güncellemeleri süresiz olarak askıya almışlar yeni sürüm çıkana kadar. Bir çok araçta sorun yaşandığı için bu sürümle güncelleme yapılmasını istemiyor Renault dolayısıyla güncel sürümü bekliyoruz bu durumda yeniden gelişme olunca paylaşırım. Lastik basınç sorununun çözülmüş olmasına sevindim.
Bugün servise aracımı 2.defa götürdüm ve son sürüm üzerine (7.0.x.x) bir iyileştirme yaptıklarını söylediler. Şu an daha önce bahsettiğim sorunların hepsi kalktı, radyom da sorunsuz çalışıyor. İşlerimi yaptırdığım servis : İstanbul / Arnavutköy Avcı kardeşler.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin aracı epey kurcalamışlar, radyo yazılımı ile yol bilgisayarının bir alakası olmaması gerekiyor. Lastik basınçları göstermemesi ve verilerin silinmesi yol bilgisayarı ile alakalı. Bence tekrar servise götürmenizde fayda var.

greybeard

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin aracı epey kurcalamışlar, radyo yazılımı ile yol bilgisayarının bir alakası olmaması gerekiyor. Lastik basınçları göstermemesi ve verilerin silinmesi yol bilgisayarı ile alakalı. Bence tekrar servise götürmenizde fayda var.
2.kez götürdüğümde tüm problemler giderildi. Lastik basınçlarını da sıfırlamak gerekiyormuş meğer. Onu da hallettik :)

mhreno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
r link olmayan joy pakette. duzelte biliniyormu acaba radyo. çekmeme olayı ve tepkime suresi

frudoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim radyoda da cızıtı var. joy paket.

YücelT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,
İki hafta önce 2017 Megane 4 Sedan İcon aldım. Benim de "ön ayarlar"a kaydettiğim radyo istasyonlarının bir müddet sonra kaybolduğunu düşünüyordum. (Yazılım sürümü 3.3.15.411) Ancak dün farkettim ki aslında ön ayarlardaki radyo istasyonları kaybolmuyor.
Kayıtlı istasyonların görülmemesinin nedeninin, Sistem tabından veya saat bulunan ekranın sol alt köşesinden ulaştığımız "Kullanıcı Profilleri"ni değiştirmek olduğunu fark ettim. Yani siz hangi kullanıcı profilinde iken (ADI1 ile ADI6 arasında) radyo istasyonlarını ön ayarlalara kaydettiyseniz (veya kişilerin telefon numaralarını kısa yol olarak ekrana kaydettiyseniz) bu sadece o profilde görüntüleniyor. 6 profilden başka bir tanesine geçiş yaptığınızda o profilde ne kayıtlı ise onlar görülüyor, hiç bir radyo kaydı yok ise sistemin belirlediği radyo frekansları orada görülüyor. Tekrar radyoları kaydettiğiniz profilinize geri döndüğünüzde tüm ayarlarınınızla birlikte ön ayarlara almış olduğunuz radyo istasyonları da geri geliyor.

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
keşke tüm servisler arabayı sattığı andaki gibi kibar ve anlayışlı olsa :)
2.kez götürdüğümde tüm problemler giderildi. Lastik basınçlarını da sıfırlamak gerekiyormuş meğer. Onu da hallettik :)

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet aracı birdrn fazla kişi kullanıyorsa her profilin; görünüm, radyo kanalı gibi ayarları sabitleyebiliyorsunuz.
Arkadaşlar,
İki hafta önce 2017 Megane 4 Sedan İcon aldım. Benim de "ön ayarlar"a kaydettiğim radyo istasyonlarının bir müddet sonra kaybolduğunu düşünüyordum. (Yazılım sürümü 3.3.15.411) Ancak dün farkettim ki aslında ön ayarlardaki radyo istasyonları kaybolmuyor.
Kayıtlı istasyonların görülmemesinin nedeninin, Sistem tabından veya saat bulunan ekranın sol alt köşesinden ulaştığımız "Kullanıcı Profilleri"ni değiştirmek olduğunu fark ettim. Yani siz hangi kullanıcı profilinde iken (ADI1 ile ADI6 arasında) radyo istasyonlarını ön ayarlalara kaydettiyseniz (veya kişilerin telefon numaralarını kısa yol olarak ekrana kaydettiyseniz) bu sadece o profilde görüntüleniyor. 6 profilden başka bir tanesine geçiş yaptığınızda o profilde ne kayıtlı ise onlar görülüyor, hiç bir radyo kaydı yok ise sistemin belirlediği radyo frekansları orada görülüyor. Tekrar radyoları kaydettiğiniz profilinize geri döndüğünüzde tüm ayarlarınınızla birlikte ön ayarlara almış olduğunuz radyo istasyonları da geri geliyor.

frudoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Daha önce radyonun ekranının gidip geldiğini yazmıştım. Aracı alalı 1 sene oldu ve ne yazık ki sorun devam ediyor. Uzun uğraşlar ve mail bombardımanların sonucunda genel merkezden aradılar. Fransa dan yeni yazılım bekliyorlarmış. (bu arada her hafta mail attım.) Ancak bu kadar uzun süre geçtiğini ve neden yazılımın gelmediğini sordum. Bir cevap veremediler. Garanti biterse ne olacak dedim. Sorun değil garanti bitsede bu sorunu çözeceklerini söylediler. BU radyo ekranı sorununu çözebilen var mı?