Cilo 4 rüzgar sesi çözüm

karizma_1612

Hüseyin ULUDAĞ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam herkeze arkadaşlar sonunda çözüm bulundu bugün servise gittim pazartesi aramışlardı parçalar geldi diye anca gide bildim bugun fitil tarzı bir şey taktılar sonra kalın lastık gibi birbant ve içine inceden silikon rüzgar sesi şuan kelebek camından hiç gelmiyor :halayBursa renault mais yaptı işlemi bilginize sizin oralardaki renault mais şubelerine danışın bence ancak işçilikte önemli bence adam dediklerimi biz yapsak 5 dakika sürer resmen resim çizercesine dikkatli bir şekilde yarım saat uğraştı bir kapı ile umarım herkezin sorunu çözülür bende bilginiz olsun sorun sonunda çözüldi konu açıp bildirmek istedim

karizma_1612

Hüseyin ULUDAĞ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
resim çekecektim ancak yapılırken camdan izleye bildim çekemdim isteyen olursa resim yok arkadaşlar kusura bakmayın bahane olarakta can güvenliğiniz için içeriye girmeyin dediler sanki içeride bombavar dedim ama nafile ikna edemedim adamı

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun kardeşim,çözülemeyecek sorun yoktur...

karizma_1612

Hüseyin ULUDAĞ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler umarım sorun yaşayan herkez çözer bilgilendirmek istedim işine yarasın herkezin diye

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgilendirme için teşekkürler. Geçmiş olsun aynı zamanda. Darısı tüm rüzgar sorunu yaşayan kardeşlerimin başına.:eyv

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Geçmiş olsun, umarım bu çözüm emsal teşkil eder ve bu konuda sorunu olan tüm clio 4 sahipleri de sıkıntılarını gidermiş olur.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault işinin arkasında içinizi ferah tutun bütün sorunlarınız giderilecek.

DyNaStY

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hayırlı olsun. Bu güzel haberi paylaştığınız içinde ayrıca teşekkürler. Ne yazıkki her servis gittiğiniz servis kadar ilgili olmayabiliyor.Rüzgar sesinin aerodinamik yapısından kaynaklandığını ileri sürüyorlar. Hangi ilde hangi servise gittiğinizi belirtirseniz bizde kendi şehrimizdeki servislere o servisi misal göstererek çözdürebiliriz.

karizma_1612

Hüseyin ULUDAĞ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hayırlı olsun. Bu güzel haberi paylaştığınız içinde ayrıca teşekkürler. Ne yazıkki her servis gittiğiniz servis kadar ilgili olmayabiliyor.Rüzgar sesinin aerodinamik yapısından kaynaklandığını ileri sürüyorlar. Hangi ilde hangi servise gittiğinizi belirtirseniz bizde kendi şehrimizdeki servislere o servisi misal göstererek çözdürebiliriz.
Bursa renault mais şubesi yaptı işlemi

Mlhozkn

Melih ÖZKAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bir servis calısanı ile aerodinamik hakkındaki yazısmalarımız...

Suan herkesin bildiği rüzgar sesi nedeni(ayna fiziki yapısı)
Ön takım sesi soğuk havalarda oda çözüldü(servise uğrayın yardımcı olacaklardır)
Navigasyon güncelleme(Onu kullanıcılar yapacak)

Tesekkurler bilmedigimden soruyorum bu aracın solu ve sagı aynı degilmi ayna yapılarıda tabi? yani aracın aerodinamik (hareket eden katı kütlelerin hava ile olan iliskisi) yapısı cift taraftada aynı degilmidir. Eger aynı ise neden sadece sol kelebek tarafından geliyor bu ses diger taraftanda gelmesi gerekmiyormu ve o kısımdaki cıtalara bant yapıstırıldıgında bu sesin kesilmesi normal mi?

O taraftanda ses geliyordur.Fakat siz kullanıcı olarak o tarafa uzak olduğunuz için sol daki sesi daha net duyuyorsunuz.

Tekrar tesekkurler boyle bilgi paylasımı yapıp deneyimleri paylasmak guzel. Bende serviste sırf bunu diyecekelrini bildigim icin aracı kontrol etmek icin cıktıgımız servis ustasına direksiyona gecmesini ve sesi dinlemesini istedim. Donus yolundada ben gectim ve birde bu taraftan gelen sesi dinlemesini istedim. Sag taraftan ses gelmiyor hani cok az gelse bile anlicam hız 110-120 lerde sıfır ruzgar sesi ama sol taraf 80-90 dan sonra rahatsız edici bir sekilde baslıyor ki zaten soldan gelen ses sagdakini bile rahatsız edecek seviyede hani bir tarafın diger tarafın sesini duymaması yada hisssetmemesi olası degil...

Sonrasında cevap yok..

Yani kısaca bir zamanlar bir filmde kullanılan replik gibi
'' teknik tabir kullanıyorum abi bizi cahil sanmasın'' agızlarına dolamıslar ki size aerodinamik diyen birine o nedemek af buyrun falan diye bir sorun bakalım ne cevap vericekler ezberleyip konusuyorlar sadece..