Çin'den alınan anahtar kartı nasıl tanıtılır

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aşağıdaki linkte bulunan kartı aldım ve elime ulaştı.

http://www.aliexpress.com/item/2013...-card-with-key-blade-ID46-chip/944524203.html

fiyatına göre kalitesi ortalama düzeyde. servise götürüp araca tanıtılabilir mi diye sordum. normalde anahtarın şase numarasına göre özel geldiğini söyledi tabi doğal olarak. nerden aldığımı sordu bana hemen.

elimdeki kart şase numarasına göre gelmediğinden eski kartların hafızadan silinme riski olabilir diyince işlem yaptırmadan çıktım.

bu kartın orjinal olan diğer 2 anahtarla birlikte araca tanılma olasılığı varmıdır?

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tanıtılıyor elektronik anahtar imalatı yapan biri tanıtır eski anahtarin kodunu kopyalar yalnız serviste yapar ama tanıdık olması gerekir

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tanıdık servis konusunda sıkıntım yok. Daha önce hiç böyle bir kartı tanıtmadıklarından, eski kartları araç unutabilir diye bir risk olabilir diyince işlem yapmadık. Ben yapın diye onay versem deneyeceklerdi yoksa

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yapılamayacak şey değil fakat türkiyede yaptırmak için epey uğraşırsın. servilere gitsen öyle şey olmuyor fabrikadan sipariş edeceğiz derler. oysaki servisin olmuyor dediği neler oluyor neler.

yabancı videolarda örnekleri mevcut. araya bir alet bağlayıp aracın beyninden kart için gerekli bilgileri karta kopyalıyorlar. dişli kısmını manuel açmak için gereken kısmını bilmiyorum ama elektronik uzaktan açma ksımını yapabiliyorlar yurt dışındaki örneklerde gördüğümüz üzere.

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğim gibi servis tarafında sıkıntım yok. Birden fazla servisi tanıyorum