Çinli Devden Balıkesir'e 180 Milyon Dolar !

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
947351_628297233864931_235124260_n.jpg

Çin'in teksil devi
Texhong, Balıkesir'de 180 milyon dolarlık yatırım yapacak. Üç aşamadan oluşacak yatırım için protokol imzalandı.Texhong, Balıkesir'de 200 bin metrekare alanda fabrika kurup, 2 bin kişiye de istihdam yaratacak.

3 AŞAMALI YATIRIM

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Türkiye'deki gelişmeler ve kredi notunun artmasıyla yabancı sermayenin önemli bir gündem oluşturduğunu söyledi. Türkiye'de en uygun yatırım yapılacak arasında Balıkesir'in de yer aldığını belirten Turhan, şöyle devam etti: "Balıkesir özellikle lojistik açısından çok önemli bir yerde. Hava, kara, demir yolları ve limanlar açısından önemli. Yapılacak yatırım 180 milyon dolar. 2023 hedeflerimizde ihracat rakamımızı 500 milyar dolara çıkarma yolunda güzel bir adım. BizBalıkesir olarak 8-9 milyar dolar ihracat yapmayı hedefliyoruz. Bu yatırımların devamının geleceğini düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Texhong Yönetim Kurulu Başkanı Hong Tian ise tekstil alanında Çin'in en büyük firmaları arasında yer aldıklarını söyledi. Balıkesir'deki yatırımı üç aşamalı olarak planladıklarını belirten Tian, "200 bin metrekare alanda fabrika kuracağız. İlk aşamada 500, daha sonrakilerle toplam bin 500 kişiye istihdam sağlanacak" diye konuştu.

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlısı olsun