Cinnet geçirten arıza

murat000222

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar clio 1.4 8 v k7j benzinli aracımda bi arıza var bir türlü bulamıyoruz gitmediğim elektronikçi servis kalmadı nerdeyse

1-) Benzin pompası rolesi arızası sarı ışık
2-) 1-3 Ateşleme Sistemi Arızası Sarı ışık
3-) 2-4 Ateşleme Sistemi Arızası Sarı ışık

sürekli bu arızayı verip tekleme yapıo stop ediyo giderken arabam değişen parçalar;
1.manyetik kaptör
2.kontak komple
3.bobinler valeo
4.benzin pompası rolesi bide yanındaki role değişti
5.bujiler değişti ve buji kabloları
6.boğaz kelebeği komple orj.rolanti valfi hepsi dahil
7.bütün elektrik soketleri spreyle temizlendi hava tutuldu elle kontrol edildi beyin açıldı kontrol edildi elle bilgisayarda sürekli aynı hatayı veriyor büyük ihtimal beyinden dendi ama başına bu arıza gelen arkadaş varsa yardımcı olmasını istiyorum kafayı yiyecem artık yolda giderken bi tekleme yada 4le 5le herneyse giderken bir anda gaz kesiyo araba çalışıyo ama durunca stop ediyo uğraş uğraş bi anda sonra çalışıyo yine aynısını yapıyo :( :'( :sinirli

Son düzenleme:

murat000222

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.4 8v k7j motor basınç kaptörü yok sanırım manyetik kaptörü sıfır takıldı ama aynı :(

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manyetik kaptör arızası değil bu. Genel de bu tür arızalar basınçtan kaynaklıdır. Aracı bilgisayara bağladığınızda atmosferik basınç değerlerine bakın, 900 mili barı geçmemesi gerek. MAP sensörü illaki vardır aracınızda, gerekirse temizletin. Eğer sıkıntı devam ediyorsa sağlam bir beyinci bul, sirius'u yeniden programlattır.

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
k7j de basınç sensörü var emmeye giden bi hortumun ucunda diktörken bi parça var cam tarafında kalır. o olabilir ama ateşleme arızası alıyosunuz. basınç kaptörü böle şeylere sebeb olabiliyor ama işin ehli bi ellektirikçiye gösterilip ateşlemeyi yine gözden geçirin parça arızası olarak düşünülmemeli zaten yapılıcak herşey yapılmış araca geçmiş olsun :(

murat000222

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beynide söktüler beyinden başka bi şeyden olamaz diyo usta yenisi 1000 TLmiş çıkmasına ne kadar güvenicem kafayı yedirecek bana bu araba bahçelievlerdeki kardeşler elektronik baktı 15 gün araba kaldı hiç bi şey yok dediler gel al dediler halen daha aynı proglem buji kablosu atlaması gibi öksürüyor stop ediyo bi anda yada giderken bi anda gaz kesiliyo yada araba bazen çeyrek marşta çalışıyo bazende 15 dakka çalışmıyo Allah kahretsin diyip iniyorum yarım saat sonra zırt diye çalışıyor :'(

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş sen ankarada mısın?

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hmm. ankara olsaydı benim tüp söktürürkenki işlemleri yaptırdığım iyi bi elektronikçi vardı onu tavsiye edicektim. istanbulda pek bildiğim bi yer yok. ama beğinden ağrıza vermesi göstermesi beğininin çalıştığı anlamına gelir beyin patladığında genelde abuk subuk ağrızaları birlikte gösterir beyin değil sorun çalışan beynide değiştirmeyin aracın antidemeraj ve kesinlikle tesisatı baştan sona işin ehli bi renocuya göstermelisiniz aracınızı herkesede kurcalatmayın her kafadan bi ses çıkıyor kimi dinliyeceğinizi şaşırıyosunuz burdan istanbulda olan arkadaşlarımdan yardım gelicektir çook geçmiş olsun :(

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Sıkıntı beyindense Florya'da elektronikçi arkadaşıma yönlendirebilirim...
Genel olarak aracın incelenmesi gerekiyorsa yetkili servise götürmende fayda var,bunun içinde Anadolu yakasında sağlam bir servis önerebilirim...