Cio 4 - Klima Kokusu

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

2012 Model Touch Paket Clio4 araca sahibim. Malum ülke genelinde artık havalar soğudu, klimaları sıcak havaya doğru çalıştırmaya başladık. Yalnız benim aracımda klima baş ağrıtan bir koku yayıyor. Filtreleri yeni değişti fakat koku devam ediyor, sizce bunun sebebi nedir?

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yeni takılan filitre ile alakalı olabilir mi acaba ben de koku yok. her bakımda serviste değişiyor. uzun süre kullanılmaz ise geçici bir koku normal ama 3-5 dakikada geçer normal olanı geçmiyorsa bi sıkıntı olabilir aklıma tek gelen sebep filitre.

smhbrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Bir yerde okumuştum. Yaz aylarında soğuk çalışan klima kapatıldığında havalandırma boruları içerisinde serin hava ve sıcak havanın karşılaşmasından dolayı su damlacıkları yaptığı, bir süre sonra bu su damlacıklarının koku yaptığını okumuştum. Araç stop edilmeden önce klima devre dışı bırakılıp, bir süre normal üfleme ile soğuk havanın dışarı atılması sağlanmalıymış. Sizdeki kokunun sebebi bu olabilir. Marka vermek yasak mı bilmiyorum yanlış yaptıysam Adminler lütfen düzeltsin. Würth ün koku bombası ürününü kullanmanızı tavsiye ederim.

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açıkçası koku baş ağrısı yapıyor, yeni temiz filtre takıldı ama pek bi fayda sağlamadı.

Yazın soğukta çalıştırdığımız için yapıyorda olabilir, pek mantıksız değil. Akşam aracı çalıştırdığımda soğuya açıp denerim. Yalnız Würth'ün ürünü ile alakalı pek fayda sağlamadığı ile alakalı yazılar okudum, siz deneyimlediniz mi?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klima pis kokusu genelde sogutma (ac) kullanilip ac kapatilinca gelir.sicak havada calistirinca hic kokuyla karsilasmadim.atacin motor bolumunde bi hayvan felan olmesin?