Civcivimin yakıt değerleri Megane f7r)

tUGRULL

Tuğrul ÖZTÜRK , f(7)R Coupe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o kadar gaz basmama rağmen bi türlü 100 km de 12.5 lt altına düşüremedim benim F7r ye :)

bende bi f7r sahibi olarak hiç bi zaman bu degerlere ulaşamadım inanamadımda.benzinde 30 kuruş yakan bi f7r ım olsa ne işim olur gazla ki gazda 20 kuruş yaksa benim f7r takla atardım önünde.. devran

siz yatın kalkın şükredin altınızdaki civcive;)

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Azcık sakin olunca ulaşılıyo ama f7r a binipte insanın kendini sıkmasıda biraz zor oluyor :aytuğ

tUGRULL

Tuğrul ÖZTÜRK , f(7)R Coupe,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
walla kardeşim benim tanıyan bilenler biliyo benim gibi sakin 106gti kullanmış şimdide f7R kullanan biri daha yoktur ama yakıt hiç bukadar düşmedi.:sinirli

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
zaten bu yazdıklarım ş.içinde değil uzun yolda, ş.içinde de en fazla 5-6 kuruş artış oluyor bu değerlerden fazlası olmuyor.

tozgenc61

Tunahan ÖZGENÇ-Trabzon,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o kadar gaz basmama rağmen bi türlü 100 km de 12.5 lt altına düşüremedim benim F7r ye :)

Aracı çoğunlukla sabah 8 km akşam 8 km işe gidiş gelişte kullanıyorum haliyle motoru ısıtmak için rolantide 2-3 dk. çalıştırıyorum iş sitresini atmak için de malum biraz gazlayınca 100 km de ortalama 12.5 lt benzin sarfiyatı kaçınılmaz oluyo ama dolmuştan ucuza geliyo :) he değermi hemde sonuna kadar :)

bende bi f7r sahibi olarak hiç bi zaman bu degerlere ulaşamadım inanamadımda.benzinde 30 kuruş yakan bi f7r ım olsa ne işim olur gazla ki gazda 20 kuruş yaksa benim f7r takla atardım önünde.. devran

siz yatın kalkın şükredin altınızdaki civcive;)

Tugrul hocam, Onur arkadaşımızın yakıt değerleri normal.Benim 100km 12.5 litre yakmamın sebebini diğer mesajımda detaylı olarak yazdım ve Lambada sensörünü değiştirince aynı koşullarda değerler 11.5 litreye kadar düştü.Şu ana kadar bir kere uzun yol yaptım ondada 90 km hız sabitle gidemedim çokta sıkıştırmadım aracı ve 100km de 7.5 litre civarı yaktım.Şunuda belirteyim aracım açık hava filtresi ve son eksoz susturucu harici tamamen stok onlarıda ben yaptırdım.
Onur un dediği gibi F7r a binipte insanın kendini sıkması zor
:)

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

Onur un dediği gibi F7r a binipte insanın kendini sıkması zor
:)
Valla öyle yanından yaprak uçsa azcık dokunası geliyor pedala :aytuğ

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uzun yol icin normal rakamlar

Benim coupe de 98 2.0 16v f7r ve sehirici lpgde 29 kurus yakiyor. Benim 1.6 motorlu 100km hiza 16 saniyede cikan fiat tipom bile ayni yakiyordu:) gel de coupe binme smdi:) benzinde test etmek nasip olmadi arabam daha 2 aydir bende. En kisa zamanda daha saglam bir test yapacagim. Paylasirim

sbnyldz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar, bende 98 coupe var 1.6 8v, 43lt lpg tankı 250km şehiriçi ya görüyor ya görmüyor. güncel hesapla 1 depo 110tl yani km de 42 kr yakıyorum(şehiriçi)
devirli kullanmayı çok istememe rağmen yemiyo bu yakıtta :S 3000-3500 rpm aralığında vites değişiyorum. sabah akşam toplam 25 km ortalama yol yapıyorum bir ihtimal bundan olabilir belki motor ısınana kadar yolum bitiyor. ama çok sıkışık trafiklerde dolanmadan gidiyorum.tabi sıralı sistem başlangıçta benzinle çalışıyor. bir depo tüp bitene kadar yaklaşık 15tl de benzin yiyor.toplam 125tl 250 km yani km de 50kr.
şimdi arkadaşlar siz bu 12 kr 15kr 20kr 30kr gibi rakamlara nasıl ulaşıyorsunuz bana bi el verin allah aşkına iliğimi kuruttu bu araba benim.

not: katalizör sıfır buji bobin sıfır enjektör kontrol edildi prb yok subap ayarı ok oksijen sensörü sıfır boğaz kelebeği temizlendi rolanti valfi sıfır yakıt pompası sıfır hava akışını ayarlayan bişey var adını unuttum sıfır (rolantide titreme prob vardı ondan hepsi yenilendi) hava yağ vs filtreleri değişti ( en son açık hava filtresine geçtim sesi iyi ama yakıt ne olur bilmiyorum ) bunların dışında volant sensörü değişti ve öntakım yapıldı,ön 2 amortisör değişti, 2 tane motor kulağı problemliymiş değişti , v kayışı sıfır ... yağ yağ filtresi benzin filtresi değişti. herşeyi düzgün olsun dedim 2200tl yedi sağolsun.

son olarak; lpg memesi 1.8 nozulmuş bi forumda okudum 1.5 olmalı diye şu an onunla denedim bişey değişmedi. yine aynı...(hatta kötü oldu diyebilirim 4500-5000rpm arası bi yığılıp sonra gaz yiyor)1.8 nozulken sabah sğuk motorda stop etme olayı vardı 1.5 nozulda ondan kurtulduk çok şükür. sanırım 1.6 falan denemem gerekecek.

şimdi arkadaşlar bu arabanın benimle derdi ne neden bu kadar yakıyor (50kr civarında)gerçekten yorumlara ihtiyacım var

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah Değerler Çok İyi :eyv

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi arkadaşlar bu arabanın benimle derdi ne neden bu kadar yakıyor (50kr civarında)gerçekten yorumlara ihtiyacım var
Valla dostum ne diyeceğimi şaşırdım aklıma ne geldiyse sen hepsi tamam yeni falan diye yazmışsın benden önce bir araba neden bu kadar çok yakar diye düşünüyorum deminden beri ıslık
Ama yine de aklıma lpg ayarını işin ehli birisinin yapmasında fayda var demekten başka bişey gelmedi şu anda filtre bobin buji katalizör vb sağlam ve yeni diyorsun çünkü. Şu soğuk kış şartlarında bile senin değerleri yakalayamadım ben..
Dur bakalım diğer arkadaşlarda bi yorum yapar elbet.