Clay bar araç kil uygulaması nasıl?

utkukk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Demir tozunu aracın ufak bir bölgesinde test edip, zararı yok ise tamamına uygulamanın daha yararlı olacağı kanaatindeyim. Deneyim sonuçlarını paylaşırsan mutlu oluruz.
Kil sonrası göz alıcı pir parlaklık istiyorsan; bütçen doğrultusunda Meguiars veya Soft99'un wax ürünlerini tercih etmeni öneririm.
Şimdiden kolay gelsin...
Fazla yok zaten ama ciladan önce tertemiz olsun istiyorum sonuçta yeni aldım iyi görünsün :) Bu demir tozu temizleyici de hepsiburada da satılıyor iş görür gibi...
https://www.youtube.com/watch?v=vTGR3gYHZaY

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Demir tozunu aracın ufak bir bölgesinde test edip, zararı yok ise tamamına uygulamanın daha yararlı olacağı kanaatindeyim. Deneyim sonuçlarını paylaşırsan mutlu oluruz.
Kil sonrası göz alıcı pir parlaklık istiyorsan; bütçen doğrultusunda Meguiars veya Soft99'un wax ürünlerini tercih etmeni öneririm.
Şimdiden kolay gelsin...
Aracın boyasına zarar gelmesinden çekindim demiri eriten boyaya ne yapar ?

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün clay bar kil uygulamasını ilk defa deneme fırsatım oldu. izlenimlerim :
1. asfalt kalıntılarını hiç uğraştırmadan tamamen çıkardı.
2. reçinelerden yeni olanları hemen çıkarıyor eskiler biraz uğraştırıyor.
3 demir tozu dediğim kalıntıların da çoğunu çıkardı. yüzde 30 gibi kalanlar oldu.onlarda göze batmıyor.
daha önceden yıkama sonrası pütür pütür olan boya yüzeyi tamamen olmasa da eskisine göre çok iyi durumda oldu. Artık göze batmıyor.

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
demir tozu temizliği

Şimdiden kolay gelsin...

http://www.hepsiburada.com/auto-finesse-iron-out-demir-tozu-sokucu-500-ml-p-OTBKDIO500

Bu ürünü internetten alıp denedim. Gerçekten işe yarıyor. Demir tozlarını boyadan söküp atıyor.

Son düzenleme: