Clio 0.9 Icon Kaput Altı İzalasyon Keçesi Hk.

SerdarGurgen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, Aracımın kaput altı İzalasyon keçesi ciddi derecede deforme olmuş, eğilip bükülmüş ve iç kısımdan toz halinde dağılmaya başladı. Bu parça garantiye girmiyor dedikleri için Mais e bununla ilgili mail gönderdim. Mais de son bakımı İnanlar da yaptırdığım için buraya yönlendirdi. Bugün serviste bakan usta ilginç bir şekilde "bunu yıkatmışsınız bu nedenle bu hale gelmiş" diye direkt suçu bana yüklemeye çalıştı, ısrarla hayır demem üzerine de resimleri çekip Mais e bilgi vereceklerini söyledi. ( kaput altı keçesini yıkatan varmıdır buda enteresan)
Aranızda bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar varmı? Aracım 2013 model ve 3 senede parça ömrünü tamamlamış vaziyette.

Tşkr.

arslan.nalsra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaput keçesinin fotoğrafını ekleyebilir misiniz? Benzer durum bende de meydana gelmişti. Ancak, sebebi kemirgen bir hayvanın kaput keçesinin içindeki kırpıntıları boşaltarak kendine yuva yapmasıydı. İzolatör keçesinin halıfleks gibi olan kısımları sağlam, içindeki presli kırpıntılar döküldüyse kemirgen bir hayvandan şüphelenebilirsiniz. Özellikle de park yeriniz ağaçlık veya bahçelik bir yerdeyse.

SerdarGurgen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen söylediğiniz şekilde, halıfleks kısmı sağlam ancak presli kısmı toz olarak dağılıyor. Kemirgen hayvan mıdır diye düşündüm ama öyle bir iz de yok. Ben 2 ayda bir şehirler arası yol yaparım, sanki sıcaktan genleşip soğuduktan sonra bu hale gelmiş gibi. Resimleri çekip ekleyeceğim, sizinki de böylemiydi yorumlarsanız sevinirim.

CAN33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kaput keçesi bütün araçlarda varmı benim aracım 2016 1.2 EDC clio 4 ikon ama benim aracımda keçe yok sizce neden takmamışlar

arslan.nalsra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaput izolatörünün iki faydası vardır. Birincisi, motor sesini emerek kısmen ses izolasyonu sağlamak. Diğeri de kaput boyasını motorun sıcaklığından korumak. Konulmamasının sebebi, muhtemelen aracın maliyetini düşürmektir.

Son düzenleme:

CAN33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim gibi aracında kaput keçesi olmayan varmı başka?

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araçta da yok keçeden 1.2 icon aracım bütün araçlara koysalar aslında ama maalesef yok

Burn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta da yok 2016 1.2 Turbo 120 bg GT - Line

EDIT : Hatta akü kutusu da yok