Clio 0.9 tce klima acıkken devir kesme

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slmlar.2020 model clio 0.9 tce joy benzinli aracim var.aracimda klima acikken 15 saniyede bir surekli devir anli kesiliyor geri yukseliyor.15 saniye aralikla yapiyor.yolda giderkende gitmezjende yapiyor.mesela ayagimla gazı 1250 devire sabitliyorum 15 saniyede bir 1000 dusup geri yukseliyor.yolda giderken yapinca arac bi an tekliyor duzeliyor.bu durumun sebeb i nedir acaba

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de çok ender oluyor. Boşta çalışırken istop edecek gibi oluyor. Klima devreye girince. Normalde az devir düşürür motor yüke binince çok ender oluyor ama bu dediğim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Slmlar.2020 model clio 0.9 tce joy benzinli aracim var.aracimda klima acikken 15 saniyede bir surekli devir anli kesiliyor geri yukseliyor.15 saniye aralikla yapiyor.yolda giderkende gitmezjende yapiyor.mesela ayagimla gazı 1250 devire sabitliyorum 15 saniyede bir 1000 dusup geri yukseliyor.yolda giderken yapinca arac bi an tekliyor duzeliyor.bu durumun sebeb i nedir acaba
Aynı model 2020 Clio 0.9 TCe bende de var ama henüz klimalı kullanmadım, ilk fırsatta deneyeceğim...

evreniy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba eğer rölantıda devir saati sabit degilde oynuyorsa buji + buji kablosu ve bobin den kaynaklı bu 3 aksamdan kaynaklı hepside arızalı olabilir sadece bujide denenip kontrol edilmesi gerekiyor egsozuda kontrol edin rölantıda .. klimanın çalışması devri yükseltir fakat sabit kalır devir ibresi yukarı aşagı oynamaz

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba eğer rölantıda devir saati sabit degilde oynuyorsa buji + buji kablosu ve bobin den kaynaklı bu 3 aksamdan kaynaklı hepside arızalı olabilir sadece bujide denenip kontrol edilmesi gerekiyor egsozuda kontrol edin rölantıda .. klimanın çalışması devri yükseltir fakat sabit kalır devir ibresi yukarı aşagı oynamaz
araç henüz 1000 kmde

InfoAboutRenault

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın motoru 3 silindirli olduğu için devir dalgalanması yaşanıyor olabilir.

MistralMavi

Kayıtlı Üye
06-Ankara
2012 0.9 tce var bende de. Klima gazı değiştirdikten sonra aynı sorunu yaşamıştım. Klima açıkken araç durur vaziyettetken bile devir saati yukarı aşağı dans ediyordu. Başka bir klimacıya gittim, gaz basıncını ölçtü, çok fazla gaz konduğunu söyledi. Normal basıncında gaz koyunca sorun düzeldi.

Tolga Turan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klimada 0.9 tce cidden cok kötü yapmışlar aynı sıkıntı bende de var yolda giderken devir 2.500 altındaysa klima sogutmamaya başlıyor.Youtube 2,3 tane youtuberda demişti klimada sıkıntı yaşadık diye.

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2019 model 0.9 aracımda bu yaz ayında Diyarbakır sıcağında 45 derecelerde bile 3. Kademeye almama bile gerek kalmıyor buz gibi yapıyor şu an 10 bin km de klima her zaman acik şu ana kadar sehir ici veya uzun yol veya yokuş yukarı giderken klimanin hic verimsiz çalıştigi olmadı klimadan bayağı memnunum ama dediginiz devirlenme bende de oluyor klima acik olsa da olmasa da bazen 1.2 devire kadar çıkıyor kendi kendine bu da arkadaşın dediği gibi 3 silindirli olmasından kaynaklanıyormus, 0.9 larin klima kompresörü küçük olduğundan klima gazının miktarı ne eksik ne fazla olacak şekilde ayarlayın cogu servis bilmeden basıyor veya eksik koyuyor bu durumda klima verimsiz çalışır baska yere baktirin bence gaz miktarını veya basıncını