Clio 0.9tce Egzoz Sesi

Tolga Turan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar arkadaşlar bu gün servise götürdüm egzozda tek susturucu olduğu için egzoz üretimi bu şekildeymiş ve 0.9 bütün motorlarda bu varmış ve soğuk havada özellikle arada acayip bir ses geliyor yetkili servis bi sorun olmadığını ve ürünün böyle olduğunu söyledi yani bir çok kişiden duyduğum ve gördüğüm kadarıyla servisle alakalı değil artık üreticiyle bir sorun olduğuna karar verdim.
Video :
<b>

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam üreticiyle alakali bir sorun olsa bile bayi bunu bir sekilde yapmak zorunda ve her her Clio 4 te boyle bir sorun yok yani benim aracimda böyle rahatsiz edici bir ses varken ve özellikle baska aracta bu ses yokken bayinin bu boyle deme şansı yok, civatalari değiştirip araya cunta vs koyup cozuyorlar bu sesi

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egsoz muhafazaya vuruyor ozellikle bakilsin diye soylediniz mi servise

Tolga Turan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egsoz muhafazaya vuruyor ozellikle bakilsin diye soylediniz mi servise
valla hocam gittim direk abi bak bundan ses geliyor egzoz vuruyomuş diye söyledim lifte kaldırdılar ve egzoza baktı kardeşim buna yapılacak bir şey yok bu arabalar böyle üretildi dedi ve işlemi bitirdi , bende acıkcası bunun böyle olmadıgına emin olduğum için renaultu aradım dün inceleme başlattılar haber bekliyorum siz hangi serviste yaptınız ben istanbulda yaşıyorum.

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla hocam gittim direk abi bak bundan ses geliyor egzoz vuruyomuÅŸ diye söyledim lifte kaldırdılar ve egzoza baktı kardeÅŸim buna yapılacak bir ÅŸey yok bu arabalar böyle üretildi dedi ve iÅŸlemi bitirdi , bende acıkcası bunun böyle olmadıgına emin olduÄŸum için renaultu aradım dün inceleme baÅŸlattılar haber bekliyorum siz hangi serviste yaptınız ben istanbulda yaşıyorum.
aynı sorunu bugün itibariyle adana isotlar servisinde çözmüş bulunmaktayım arkadaşlar.egsoz yada susturucu ile alakası yok sorunun.alt ön sağdan motor egsoz çıkışında bulunan egsoz sacı hemen alt muhafaza içerisindeki borulara vuruyor devir 1200-1400 arası olduğunda.titreşim kaynaklı alt muhafaza içinde bulunan motora giden borulara vuruyordu.egsoz sacı sallanıyordu.titreşim oluncada sağa sola borulara vuruyordu.servis inatla bu araçlar böyle bi sorun yok demesine rağmen servis müdürüne ısrar ettim o bölgeyi sungere benzeyen bi yalıtım malzemesiyle doldurdular.sonuç mükemmel.ses fln kalmadı.servis çalışanları sayende bizde yeni bişey öğrendik dediler.orhan köse hocamın sayesinde çözüldü sorunum

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam üreticiyle alakali bir sorun olsa bile bayi bunu bir sekilde yapmak zorunda ve her her Clio 4 te boyle bir sorun yok yani benim aracimda böyle rahatsiz edici bir ses varken ve özellikle baska aracta bu ses yokken bayinin bu boyle deme ÅŸansı yok, civatalari deÄŸiÅŸtirip araya cunta vs koyup cozuyorlar bu sesi
,aynı sorunu bugün itibariyle adana isotlar servisinde çözmüş bulunmaktayım arkadaşlar.egsoz yada susturucu ile alakası yok sorunun.alt ön sağdan motor egsoz çıkışında bulunan egsoz sacı hemen alt muhafaza içerisindeki borulara vuruyor devir 1200-1400 arası olduğunda.titreşim kaynaklı alt muhafaza içinde bulunan motora giden borulara vuruyordu.egsoz sacı sallanıyordu.titreşim oluncada sağa sola borulara vuruyordu.servis inatla bu araçlar böyle bi sorun yok demesine rağmen servis müdürüne ısrar ettim o bölgeyi sungere benzeyen bi yalıtım malzemesiyle doldurdular.sonuç mükemmel.ses fln kalmadı.servis çalışanları sayende bizde yeni bişey öğrendik dediler.orhan köse hocamın sayesinde çözüldü sorunum