Clio 1.2 75 bg Rölanti Dalgalanması Acil Yardım...

Capitan37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım benim şu şekilde bir sıkıntım var

arabam 49 binde ben yaklasık 17 bin km önce lpg taktırdım atiker gold obd 2

benim sıkıntım ilk marşa bastığımda bir iki saniye geç alması ve 1500 devirlerde çalışıp belli bir süre o şekilde kalıyor sonra yavaş yavaş devir düşüyor bu esna da araç sabit çalışıyor belli bir süre sonra asıl mesele devir dalgalanması ve egzoz da bariz sallantı başlıyor ki bu sallantı oturduğum koltuktan rahat hissediliyor ve bu beni çok rahatsız ediyor . Gitmediğim usta kalmadı boğaz kelebeği temizlettik kalibrasyon yapıldı sensörler temizlendi .

Hatta en son kompresyon testine soktum acaba subap mı yaktık ne ettik diye sapasağlam çıkmış ustanın demesine göre . Egzoz sallantı olayına her sensörü temizledim ama geçmedi dedi .

Ustanın bana tek dediği 3 4 gün orda durmuştu araba ne zaman çalıştırsam bujilerin ıslanıyor dedi çözümü dedim lpg ci ye götürcez dedi götürmüş lpg ci ye abi bunun biseyi yok demisler . Sabah geç alma olayı bundan mıdır bilinmez bu rölanti olayi lpg de rahatliyor benzinde daha da artiyor ve bazen kalkislarda ve 2. Vites sabit devir gitmeye çalıştığımda arabada yığılma oluyor sanki ileri geri yapıyor ama bunu her zaman yapmıyor dedigim gibi.

çözemedim gitti servise gideceğim lakin işimden fırsat bulamiyorum ve yetkili servis benim derdime çözüm olabilir mi gerçekten artık ne yapacağımı şaşırdım.

warlock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorunu 1999 1.2 twingoda yaşamıştım. Gerçekten insanı verem eder. Aynı şeyleri ben de denedim. Lpg enjektörünü değiştir dediler en son sonra aracı sattım. Benzinde de aynı sorun var mı? Yoksa büyük ihtimalle enjektör ya da lpg beyninden olabilir. Bana böyle söylemişlerdi en azından.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Capitan37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzinde lpg ye göre bu olay daha da artıyor . Lpg sistemi daha yeni ona ihtimal veremedim çünkü 2 -3 gazcı elektrikci ne varsa gördü arabayı enjektör demediler . En son işte buji ıslanmasına yoğunlaştım onunla uğraşıyorum.

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 1.2 lpg siz aracımda rolantide egzosta bariz titreme vardı ve devirde de dalgalanmalar oluyodu mutlaka belirli aralıklarla ilk marşta çalışmıyordu bazende çalışıp neredeyse 3 bin devire çıkıyodu aniden 2. Viteste giderken 3 e almadan önce sanki birşey arkadan tutup cekiyodu aracı bi boğulma oluyodu 5 yıl uğraştım çözemedim hiçbirini
forumdan bir arkadas sanırım marş ile ilgili sorunu halletmiş beyine yazıllım güncellemesi yapmışlar belki sizdede faydası olur

Capitan37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 1.2 lpg siz aracımda rolantide egzosta bariz titreme vardı ve devirde de dalgalanmalar oluyodu mutlaka belirli aralıklarla ilk marşta çalışmıyordu bazende çalışıp neredeyse 3 bin devire çıkıyodu aniden 2. Viteste giderken 3 e almadan önce sanki birşey arkadan tutup cekiyodu aracı bi boğulma oluyodu 5 yıl uğraştım çözemedim hiçbirini
forumdan bir arkadas sanırım marş ile ilgili sorunu halletmiş beyine yazıllım güncellemesi yapmışlar belki sizdede faydası olur

Siz yetkili servise gittiniz mi hiç ben burdaki sanayi ustalarından bıktım para dökmekten de bıktım tek umudum yetkili servis kaldı artık . Az çok bi çözüm üretirler diye düsünüyorum artık . Zaten biz bu arabaları yetkili serviste de yaptıramayacaksak vay halimize. Satsam araba fiyatları almış başını gitmiş birde bu durumda satsam alacak adama da yazık uğraşak bu şekilde satılmaz halletmem lazım bir şekilde.

warlock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o halde fransız forumlarına da bakmanı tavsiye ederim. kaynak çeşitliliği olur

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,
buaz kelebeği temizliği sonrası sensörlerin testi emin olun çözüm malesef bu formda clio4 de temzilik yapanlardan muhakkak yardım alın ve kendiniz yapın ( clio 2 aracımdan tecrübem var.) buaz kelebeği sökülüp temizlencek ama fabrikasyon ayarları vs için clio 4 için bi bilgim yok şunu şöyle vs diyemicem )

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz yetkili servise gittiniz mi hiç ben burdaki sanayi ustalarından bıktım para dökmekten de bıktım tek umudum yetkili servis kaldı artık . Az çok bi çözüm üretirler diye düsünüyorum artık . Zaten biz bu arabaları yetkili serviste de yaptıramayacaksak vay halimize. Satsam araba fiyatları almış başını gitmiş birde bu durumda satsam alacak adama da yazık uğraşak bu şekilde satılmaz halletmem lazım bir şekilde.
garanti sürem boyunca sürekli gittim onlar benden ben onlardan bıktım ama sonuç hep aynı düzelttik bu araçlar böyle maalesef yapacak birşey yok deyip gönderdiler du bu maalesef bende o şekillde kullanıp devam ettim ekstra bir sıkıntı yaratmadı açıkçası

Capitan37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boğaz kelebeği temizliği yaptık adaptasyonu bu araçlar biraz cins diger ariza tespit cihazinda cikmiyor lakin orjinal cihazinda yapiliyor onuda yaptirdim ama duzelmedi. Yani bu bide surekli olan birsey degil mesela bugun binfim arabaya gayet guzel calisiyordu oyle asiri derecede sarsinti ve dalgalanma olmadi . Arabada şunu gözlemledim buji islaniyor denildiginden beri dikkat ediyorum araba 1 aydan fazla surede yaklasik 250 ml su eksiltme yapiyor . Bunun cozumunu bulabilrsem sonuca kavusacagiz insallah

nakre33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boğaz kelebeği temizliği yaptık adaptasyonu bu araçlar biraz cins diger ariza tespit cihazinda cikmiyor lakin orjinal cihazinda yapiliyor onuda yaptirdim ama duzelmedi. Yani bu bide surekli olan birsey degil mesela bugun binfim arabaya gayet guzel calisiyordu oyle asiri derecede sarsinti ve dalgalanma olmadi . Arabada şunu gözlemledim buji islaniyor denildiginden beri dikkat ediyorum araba 1 aydan fazla surede yaklasik 250 ml su eksiltme yapiyor . Bunun cozumunu bulabilrsem sonuca kavusacagiz insallah

Ateşleme bobinlerinide kontrol ettirdiniz mi ondan da yapmıştı benim önceki aracımda..