Clio 1.2 EDC 120bg Yakıt Tüketimi

OnurGt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pedal Commander dediğiniz Sprint Booster mıdır ?

07MCG92

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sprint booster nedir bilmiyorum. internetten araştırın pedal commander diye. belki aynı mantıktır.

smhsyhn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam one öyle nasıl yakaladın o değerleri? kesin araçta bir problem vardır.
şehir içi (ist) ortalama hız 30 km,6 /6,5/ 7,5 litre arası tüketimim var,daha hiç şehir içi 8 litreyi görmedim.
aracı kesinlikle agrasif kullanmam,lastik basınçlarına dikkat ederim,gaza gerktiğinden fazla yüklenmem,ani kalkış ve ani duruşlar yapmam,bunları uygularsanız yakıtınız düşecekdir tabi araçta sorun yok ise.
bu arada eco modu hep kapalı tutuyorum,bana göre şehir içi gereksiz hatta daha çok yaktırıyor gibi geldi bana.

mehmetemreakin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 1.2 EDC 55 000 km.
Agresif kullanım (aracı performansı için aldım) 7.0 lt/100 km.
Eco hep kapalı.
Trafik sıkışıkken vites manuel.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biraz konu disi ancak bende 1.2 120 düşünüyorum tavsiye edermisiniz yoksa bulaşma mi dersiniz. 5 kişi bindiğinizde falan yolda araç boguluyormu ? Yoksa keçi gibi tirmaniyormu ? Yardım ederseniz sevinirim.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20 senedir otomotiv hastası/fanatiğim daha henüz bu kadar yaygın aralıklı değerler görmedim biri 13lt diyor, biri 11lt, diğeri 9.5 biri 7.7lt akabinde bir arkadaş çıkıp yarış arabası niyetine kullanıyorum ona rağmen 7lt diyor. bu nedir ya :)

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20 senedir otomotiv hastası/fanatiğim daha henüz bu kadar yaygın aralıklı değerler görmedim biri 13lt diyor, biri 11lt, diğeri 9.5 biri 7.7lt akabinde bir arkadaş çıkıp yarış arabası niyetine kullanıyorum ona rağmen 7lt diyor. bu nedir ya :)
Cok goreceli bir konu, sahsen ben 1.2 motorun yuzune bakmam.
Baskasi performans icin alir. Sonra yaris arabasi niyetine kullanir ama 7 lt yakar. [emoji6]

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cok goreceli bir konu, sahsen ben 1.2 motorun yuzune bakmam.
Baskasi performans icin alir. Sonra yaris arabasi niyetine kullanir ama 7 lt yakar. [emoji6]

:) aynen..

alinin velinin yorumları son derece göreceli olacak, Ali şehir içi diyor demesine ama şehir içinde 100kmde 5 ışıkla karşılaşıp çevre yolundanmı bahsediyor yoksa 100kmde 45 defa durk kalkın yaşandığı ağır trafiktenmi?

bu işin herkes için elmaya elma eşit koşullarda test verisi olacak koşulu sabit hızdırki emin olun bu sefer araçta sorun olmadığı sürece Ali'den Veliye %5 fark ya vardır ya yok.

diyeceğim şu baldızın aracı clio 4 1.2tce edc ve net biliyorumki 90da sabitde 4.8lt civarı, 130da 6.9-7.1lt civarı yakıyor,

açıkcası adana'da gayetde mütevazi ve olgunca kullanmasına rağmen şehir içi tüketimi 9lt yani 1.2tce F1 aracımızın 7lt iddiası biraz ütopik..

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) aynen..

alinin velinin yorumları son derece göreceli olacak, Ali şehir içi diyor demesine ama şehir içinde 100kmde 5 ışıkla karşılaşıp çevre yolundanmı bahsediyor yoksa 100kmde 45 defa durk kalkın yaşandığı ağır trafiktenmi?

bu işin herkes için elmaya elma eşit koşullarda test verisi olacak koşulu sabit hızdırki emin olun bu sefer araçta sorun olmadığı sürece Ali'den Veliye %5 fark ya vardır ya yok.

diyeceğim şu baldızın aracı clio 4 1.2tce edc ve net biliyorumki 90da sabitde 4.8lt civarı, 130da 6.9-7.1lt civarı yakıyor,

açıkcası adana'da gayetde mütevazi ve olgunca kullanmasına rağmen şehir içi tüketimi 9lt yani 1.2tce F1 aracımızın 7lt iddiası biraz ütopik..
Dediginize gore benim laguna tam otomatik sanzimanla daha az yakiyor. [emoji6]

(90la sabit gidersem kac yakiyor hic test etmedim)

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediginize gore benim laguna tam otomatik sanzimanla daha az yakiyor. [emoji6]

(90la sabit gidersem kac yakiyor hic test etmedim)

Valla hocam dedigime goresi pek yok dedigim gibi sabit hizda kimse ufuremez su an su sn bile youtubedan 1.2tce clio yakit tuketimi yada fuel deyin net hepside bu verilerde hani yazilanlardan sonra baldizdaki aractan suphe ettimde hem renault servis muduru ( isotlar adana) veriler gayet normal diyor hem youtubedaki videolar vetilero dogruluyor