Clio 1.2 Tce EDC Chiptuning

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Teknolojik olarak fark olabilir.Benim aracım Captur Outdoor 1.5 dci EDC. Sadece ataklık olması açısından yazılım attık.

Değerler aşağıdaki gibi.
90 hp / 117 hp 220nm / 270 nm

Yakıt olarak sakin kullanırsam Şehiriçi 5 LT nin altını görürüm. Ama yol müsait olunca dip gaz yapmasamda performans olarak süper oldu.

Kadjarlarda yazılım beyin sökülmeden atılamıyor sanırım .ODB 1 yıl içinde çıkacakmış sanırım.

Umarım kısa sürede beyin sökülmeden müdahale imkanı olur.

OnurGt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 tce 120 HP zaten yeterince sıkıştırılmış bir motor, bunun üzerine yazılım atılacaksa kesinlikle daha önce tecrübe eden birine yaptırılmalı

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 tce 120 HP zaten yeterince sıkıştırılmış bir motor, bunun üzerine yazılım atılacaksa kesinlikle daha önce tecrübe eden birine yaptırılmalı

Kesinlikle.

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba.

İnternette benim aracın moturuna yapılmış bir chip tuning ile ilgili tatminkar bilgilere pek ulaşamadım. Malum ülkemizin resmi motor tipi dizel oldu.
Yani yaptıran var mı, varsa da ne derece memnun, uzun süreli kullanım verileri, yakıt sarfiyatı nedir doğru dürüst bir bilgi paylaşımı bulamadım. Zaten türk teknik içerikli forum sitelerinde daha ilk sayfadan aradığınız cevapları bulmka bir kenara, verilen cevaplar boş muhabbetlere dönmüş oluyor.

Gelelim sadede;
Bğtğn bu belirsiz durumları göz önüne alıp, gözümü kararttım ve kendimi kurban ilan ederek, 2013 model, 35500 km deki 3. sahibi olduğum aracım çarşamba sabahı itibari ile OBD den yazılım yükleterek 140hp / 240nm tork değerlerine çıkarttım. (Tabiki ben yapmadım, birçoğunuzun bildiği ünlü bir firmaya)

Öncelikle şunu belirteyim; 3000d/dk yı pek geçmeyen biriyim. Yani ancak sende 2-3 kere o da uzun yolda 130km/h yaparım.

Yani demem odur ki; yazılım amacım tasarruftu. Hanüz yeni olduğu için haliyle teknik bilgi veremeyeceğim.

LPG de araştırdım fakat uçuk fiyatlardan dolayı degmeyeceğine karar verdim.

Su kadarını söyleyeyim; ne kadar dikkat etsem de aracın şehiriçi tüketimi 8-8.5 lt. Beklentim; yazılım sonrası bu değerlerin 1 lt altını görmek.

Hem sehiriçi hem de uzun yol deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Beklemede kalın. :)

NOT: Gereksiz tartışmalara mahal vermemek maksadıyla firma ve fiyat vermedim, özelden sorabilirsiniz.

ashil1905vural

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustad iyi gunler bende de ayni arac var yazilim sonrasi aracin durumu nedir performans cekis birde yag yakma vs bir sorun olustumu?bende yaptirmayi dusunuyorum hic ornek yok yardimci olirsan sevinirim

ashil1905vural

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba.

İnternette benim aracın moturuna yapılmış bir chip tuning ile ilgili tatminkar bilgilere pek ulaşamadım. Malum ülkemizin resmi motor tipi dizel oldu.
Yani yaptıran var mı, varsa da ne derece memnun, uzun süreli kullanım verileri, yakıt sarfiyatı nedir doğru dürüst bir bilgi paylaşımı bulamadım. Zaten türk teknik içerikli forum sitelerinde daha ilk sayfadan aradığınız cevapları bulmka bir kenara, verilen cevaplar boş muhabbetlere dönmüş oluyor.

Gelelim sadede;
Bğtğn bu belirsiz durumları göz önüne alıp, gözümü kararttım ve kendimi kurban ilan ederek, 2013 model, 35500 km deki 3. sahibi olduğum aracım çarşamba sabahı itibari ile OBD den yazılım yükleterek 140hp / 240nm tork değerlerine çıkarttım. (Tabiki ben yapmadım, birçoğunuzun bildiği ünlü bir firmaya)

Öncelikle şunu belirteyim; 3000d/dk yı pek geçmeyen biriyim. Yani ancak sende 2-3 kere o da uzun yolda 130km/h yaparım.

Yani demem odur ki; yazılım amacım tasarruftu. Hanüz yeni olduğu için haliyle teknik bilgi veremeyeceğim.

LPG de araştırdım fakat uçuk fiyatlardan dolayı degmeyeceğine karar verdim.

Su kadarını söyleyeyim; ne kadar dikkat etsem de aracın şehiriçi tüketimi 8-8.5 lt. Beklentim; yazılım sonrası bu değerlerin 1 lt altını görmek.

Hem sehiriçi hem de uzun yol deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Beklemede kalın. :)

NOT: Gereksiz tartışmalara mahal vermemek maksadıyla firma ve fiyat vermedim, özelden sorabilirsiniz.

Ustad iyi gunler bende de ayni arac var yazilim sonrasi aracin durumu nedir performans cekis birde yag yakma vs bir sorun olustumu?bende yaptirmayi dusunuyorum hic ornek yok yardimci olirsan sevinirim

trakonya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 1.2 gt line 120bg kullanmış birisi olarak cevap vereyim aracım da yazılım hava filtresi mevcuttu aracı dyno çıkarttığımızda tekerleklerrin yere verdiği güç 142hp olarak ölçüldü ben şanzıman da yada yağ yakma gibi problemlerle karşılaşmadım ama tasarruf olarak beklentilerinizi karşılamayacak, top speed olarak da 228km olarak gördüm, ayrıca bu gibi turbo benzinli araçlara tüp taktırmayı uygun görmüyorum motorun ömrünü kurutarak daha da kısaltıyor, yazılımı piyasada bilinmiş firmalara yaptırmanızı önerebilirim garanti dışı kalmaz aracınız herhangi problem yaratacağını da sanmıyorum ben tabi araçla çok ilgilendiğim için 3000km de bir yağ filtre değişikliği 10000km de bir buji değişkliği ön fren sistemini de brembo olarak değiştirmiştim inşallah yararlı olur sizler için.

ashil1905vural

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki kac km yazilimli kullandiniz acaba.bugun isim verilmiyodur belki yazmiyim en bilindik chip tuning firmasiyla gorustum 1.2tce clio 4 hic yazilim atmamislar sorun cikabilir en fazla 130bg yapabiliriz onada degmez dedi siz hangi firmaya yaptirdiniz acaba

trakonya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz kime sordunuz nasıl yapamazlarmış piyasada birçok örneği mevcut ben infinite chip tuning te yaptırmıştım aracı öylede sattım alan kardeşimizde şu an memnuniyetle biniyor araca

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ashil1905vural

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Remaps se randevu aldim geri donus yaptilar ariza cikabilir aracinizda yaptirmayin zarar gormeyin diye bu aracla ilgili referanslari yokmus iyi niyetliler kanimca yoksa neticede para kazanicaklar niye yapmasinlar diye dusundum bende.ama bu motorla 130 beygir megane 1.2 tce var satista fazlasida olabilir kanimca 135 140 beygir civari bu motoru pek zorlamaz gibi ben bursadayim burda bildigiz bu isin ehli kimse varmi acaba