Clio 1.2'e LPG önerisi

daschund

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Limitlerde Nasıl Kullaniyorsun Hayret Ben Şahsen Rahatsiz Oluyorum Çeyrek Depo Olduğunda İlk Firsatta Dolduruyorum
benzinliğe gitmeye üşeniyorum...
bu araba 1 sefer
managerimda 5-6 sefer yolda kaldım yakıt biterdi... :D

Alper_404

Alper ATAMAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şirketin 1.2 siena'sına taktırmışlardı arabanın resmen kimyası değişti..Rampada çok bariz belli oluyodu ben kesinlikle tavsiye etmem :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biz Lavato kullanıyoruz , enjeksiyonlu aracımızda .. İyi bir sistem ama halen BRC öneriyorum , Lavatodan menunuz ama BRC en iyisi :)

Best Of BRC :cool:

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Atiker :eyv :eyv

adige973

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konu açilali bayaği zaman geçmiş ama ben de 2012 model 1.2 symbolüme lpg taktirmayi düşünüyorum. Eğer siz taktirdiysaniz tecrübelerinizi paylaşmaniza rica ediyorum. Teşekkürler..

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2004 megane II 1.4 16 V sedan var bende 2006 dan beri Tartarini var ALLAH a şükür tık demedi her yönüyle çok memnunum Akşam gaz aldımGazın lt si 2.42 70.64 tl ile 372 km yol yapmış kullanım karmaya yakın sırf şehir içi 1.lt ile 10 km yol sırf şehir dışı 36 lt ile 545 km yaptım Yakıtından çok memnunum İyi bir ustaya Tartarini taktırırsan çok rahat edeceğine inanıyorum

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biz Lavato kullanıyoruz , enjeksiyonlu aracımızda .. İyi bir sistem ama halen BRC öneriyorum , Lavatodan menunuz ama BRC en iyisi :)

Best Of BRC :cool:

Biz Atiker kullanıyoruz artık :aytuğ

endero55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu konuda 1.2 lpg taktırıp tecrübe aktaracak yok mu :( bende clio 2 1.2 hb için atiker baktım ama sağlıklı yorum olmadığından bekletiyorum. bir çok kişi varsayımla iyi ya da kötü diyor. mutlaka bir kullanan vardır ve iyi ya da kötü olduğunu o biliyordur.

yigido.gunduz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım senin durumunu birebir yaşadım 2010 model 1,2 clioma tüp taktırsammı diye çok düşündüm motor küçük dedim çekişi zaten zayıf tam zayıflarmı acaba diye çok terdeddüt ettim ama sonunda 2013 yaz başında c1500 TL vererek sıralı BRC taktırdım inan çekişinde bırak azalmayı sanki arttı desem yalan olmaz yakıt konusuna gelince o güne kadar taktırmadığıma üzüldüm önceleri gözüm ibrede idi ne zaman ışık yanacak diye beklerdim, şu anda Adana'da lpg 2,56 TL 80-90 TL ye depoyu full edip yakıt olayını bitiriyorum sözün özü 1 dk durma derim

endero55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lpg taktırdım

Arkadaşım senin durumunu birebir yaşadım 2010 model 1,2 clioma tüp taktırsammı diye çok düşündüm motor küçük dedim çekişi zaten zayıf tam zayıflarmı acaba diye çok terdeddüt ettim ama sonunda 2013 yaz başında c1500 TL vererek sıralı BRC taktırdım inan çekişinde bırak azalmayı sanki arttı desem yalan olmaz yakıt konusuna gelince o güne kadar taktırmadığıma üzüldüm önceleri gözüm ibrede idi ne zaman ışık yanacak diye beklerdim, şu anda Adana'da lpg 2,56 TL 80-90 TL ye depoyu full edip yakıt olayını bitiriyorum sözün özü 1 dk durma derim

selamlar, nihayet atiker taktırdım. sadece tüp taktırma 900 tl mal oldu ama ruhsata işlenmesi süreci vs biraz daha pahalıya geliyor. henüz 2 depo bitirdim, düz yolda giderken tüplü ya da benzin arasında hiç bir fark hissetmedim. bir arkadaşımın köyüne gitmem gerekti, yokuş çıktım bir süre ama herkesin bahsettiği çekişten düşme olayını pek hissetmedim. kısacası, lpg den önce ile sonrası arasında çok fark yaşamadım. ancak usta çok önemli, bizim ustadan dolayı ayar konusunda bir kaç kere gitmem gerekti. siz siz olun, lpg taktıracaksanız, bulunduğunuz yerde tecrübesi yüksek bir yer bulun.