Clio 1,5 dci enjektör beyin arızası

_exp_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2003 clio 1,5 dci arcım 100 km antidemaraj enjeksiyon kilitleme (kızdırma lambası) yandı özel servise götürdümrdüm ncü enjektör devresi arızası diyor aldığın yakıttan olabilir depo ya dizel katkı maddesi kattık düzelir dedi. Yine 100 km geçtikten sonra yine yandı. 4 ncü enjektör devresi arızası diyor du enjektörlerin yerini değiştirdik ve 200 km sonra tekrar yandlı.Turbodan olabilir dedir.turboyu açı baktı normal hortumlarda yağ yok. kızdrıma büjilerini çıkartıp tek tek ölçüm yaptı. Gayet normal makanik olarak herşay tamdı pompacıya götürdükrdük aracı özel servis arkadaşla 2002 2003 muodel cliolarda kronik dedi elektirikçisi varmış oraya yönlendirdi araç tesisatı 150tl eğer beyin ise 500tl civarı masraf olduğunu söyledi bıraktım aracı etresi gün aradı araç tesisatında kabloda çatlak varmış motora değiyormuş kısa devre yapıyormuş izoletmiş. aldım arcı 110 km sonra tekrar yandı. ****rdüm aracı elektirikçiye beyinden olabir başka beyin bakım deniyecez dedi eğer beyinden ise yaptırmak mı 500tl yada yani beyin almak mı gerekir. orjinal beyim mais te 2000 tl den fazla bir fiyatı var ne yapacam yada bi çözüm bileniniz varsa cvp versin lütfen ... !!!!!!

s.karinca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım benim araçta aynı vaziyette bana da beyin dediler bende şaşırdım tamirmi yenimi alacağımı beyin alınca sorun çözülecekmi acaba sen çözersen bana da
bildirsen sevinirim iyi güner

ismail67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı arıza var yolda giderken arıza ışığı yandı motor sarsıntılı çalışmaya başladı götürdüm ustaya enjektorun biri çalışmıyor dedi götürdüm pompaciya enjektoru temizledi ama temiz çıktı araba lamba yanıyordu elektrikçi tesisatı kontrol etti sonunda beyin dedi çıkma aldık taktirdik şimdide gazbeyin gaz pedali gormuyor demiştik gene aynı 15 gündür bir çözüm yok kafayı yemek uzereyim

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.Enjektör kablolarını kontrol ettiler mi?Tek tek.

Usame84

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de var.beyin değişikliği işe yaradı mı

Usame84

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arıza ışığı yanıyor.sarsıntılı çalışmaya başlıyor.enjektörlerden biri çalışmıyor.bu sorunu çözebilen var mı