Clio 2 1.2 arıza

Games23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracım 1.2 benzinli 2004 model şu aralar durmadan arıza ışığı yanıyor bu ışık yandıktan sonrada araba gitmiyor 60 km hızı geçmiyor bu neden kaynaklıdır özellikle soğuk havalarda çok sorun çıkarmaya başladı

arıza ışığı şu linkteki gibi aynısı

https://lazyazar.blogspot.com.tr/20...howComment=1485379720706#c4307919284884692068

sbyk33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun ve araç bende de var. Şu sorunu bilen ve çözen lütfen bir el atsın. Ben birkaç yere gösterdim anlamadılar. Birde gaz pedalı üzerinde soket göremedim ben. Sadece debriyaj üzerinde bir sokete benzer bir şey var. Onu çıkarınca araç hiç gitmiyor zaten. Geri takınca da arıza ışığı sönmüyor.

Games23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bende çözemedim henüz bakımlarını yaptırdığım bir ustaya götürdüm bilgisayara bağladı gaz kelebeğinden kaynaklandığını söyledi parçacılara sordum fiyatını 950 tl dediler içim yandı birden ne yapılır bilmiyorum bir kaç yere daha göstermek istiyorum çünkü bu sorunu nemli soğuk havalarda yapıyor kesin başka bir şey var burdan da yardımcı olan çıkmadı maalesef siz bir çözüm bulursanız haberleşelim lütfen

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Konuyu takipteyim...

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cozumu basit.
Yakıt basinc sensorunu değiştirin sorun cozulecektir;)gecmis olsun

Games23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kadar kolaymı gerçekten bu gün reno yetkili servisine götürdüm ordada gaz kelebeği arızası çıktı

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kadar kolaymı gerçekten bu gün reno yetkili servisine götürdüm ordada gaz kelebeği arızası çıktı
tecrübelerim benı yanıltmaz;)

Games23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki bu sensorleri soketli ayarlıcak güvenilir ustası olan varmı :)

exper24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam aynı araçtan kullanıyorum sorunu bende yaşadım çözümünü yazıyorum, araç arıza cihazına bağlandığında pedal potansiyometre diye arıza verir. debriyaj pedalının üstüne doğru bakarsanız bir soket olacak o soketi söküp iyice sıkı takıp orada sol tarafında demir gibbi brşey var oraya sıkıca plastik kelepçe ile sıkıştırılacak ve arıza tespit cihazından arıza silinecek... o soketteki temassızlıktan yapıyor bunu..

Games23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sanırım blogdaki alp24 sensin aynı sey yazıyordu ordaki cevapta ondan dedim şimdi ben cumartesi bilgisayara bağlatmıştım gaz kelebeği çıktı ancak aralıklı arıza olarak yazıyordu ordan hatayı sildiler ama gaz kelebeği değişimi için uçuk bir fiyat istediler bende yaptırmadım zaten senin bu anlattığını deneyeceğim becere bilirsem yardımcı olduğun için teşekkür ederim bakalım inşallah düzelir onu yaptıktan sonra