Clio 2 1.4 8V Ne yaptıysak çözemediğimiz hararet sorunu.

CappadociaLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cümleten hayırlı günler,

2000 model aracımda 1 saat sürüş sonrası aracı stop ettirmeden durduğumda hararet 2-3 saniye tavan yapıp tekrar normal seviyeye geliyor.
Bu şikayetime istinaden aracın;

Isı Müşürü,
Devir Daim,
Fan,
Radyatör,

komple sıfırıyla değişti. Ek olarak araca antifriz de koyuldu. Lakin sorun hala devam ediyor. Ek olarak bunlar yapılırken usta eski sahipleri bu aracı hiç antifiriz de kullanmamış heralde dedi. Çıkarttığım parçalar tamamen paslanmıştı. Sizce sebebi ne olabilir.

Çözüm bulamazsam kapağı açtıracağım mecbur.

Son düzenleme:

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
eski bir araç olduğu için hararet ibresinden şüphe edebiliriz. 2-3 saniye boyunca yüksek kalıp birden iniyorsa onun derdi soğutma sisteminden olmayabilir. belki de gösterge tablosunda veya elektrik sisteminde sorun vardır. birden ısınıp 2-3 saniye yüksek olamaz. yani özetle hararet ibresine gelen bilgiler anlık sapıtıyor olabilir.
termostat var mı? varsa durumu nedir.
Cümleten hayırlı günler,

2000 model aracımda 1 saat sürüş sonrası aracı stop ettirmeden durduğumda hararet 2-3 saniye tavan yapıp tekrar normal seviyeye geliyor.
Bu şikayetime istinaden aracın;

Isı Müşürü,
Devir Daim,
Fan,
Radyatör,

komple sıfırıyla değişti. Ek olarak araca antifriz de koyuldu. Lakin sorun hala devam ediyor. Ek olarak bunlar yapılırken usta eski sahipleri bu aracı hiç antifiriz de kullanmamış heralde dedi. Çıkarttığım parçalar tamamen paslanmıştı. Sizce sebebi ne olabilir.

Çözüm bulamazsam kapağı açtıracağım mecbur.

CappadociaLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eski bir araç olduğu için hararet ibresinden şüphe edebiliriz. 2-3 saniye boyunca yüksek kalıp birden iniyorsa onun derdi soğutma sisteminden olmayabilir. belki de gösterge tablosunda veya elektrik sisteminde sorun vardır. birden ısınıp 2-3 saniye yüksek olamaz. yani özetle hararet ibresine gelen bilgiler anlık sapıtıyor olabilir.
termostat var mı? varsa durumu nedir.

Nurettin bey cevabınız için çok teşekkürler.

Termostat sıfırı ile değişti durumu çok kötüydü. Ama sorun çözülmedi maalesef.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Tek sorun 2 -- 3 saniyelik hararetin yükselmesi ise aracı kurcalatmazdım . Sorun Hararet gostergesinde olabilir yada elektrik tesisatı da olabilir.
120 --- 130 dereceden bir anda 90 a soğuması hele rölanti de çok zor

Canavar113

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracta lpg var mi?

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CappadociaLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tek sorun 2 -- 3 saniyelik hararetin yükselmesi ise aracı kurcalatmazdım . Sorun Hararet gostergesinde olabilir yada elektrik tesisatı da olabilir.
120 --- 130 dereceden bir anda 90 a soğuması hele rölanti de çok zor

Açıkçası bu işlemleri yaptıralı neredeyse 3 hafta olacak bu süre zarfında ne su eksiltti nede başka bir sorun yaşadım. Tek sıkıntı ibrenin o şekilde hareket etmesi. Elektrikçiye de gittim herhangi bir sorun bulamadılar.

Aracta lpg var mi?

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EVET

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam cosgun abinin dediği gibi arabada sorun yok. sorun elektrik tesisatı veya göstergede. arabanın motorundan yana aklınız kalmasın her işlemi yapmışsınız zaten.
Açıkçası bu işlemleri yaptıralı neredeyse 3 hafta olacak bu süre zarfında ne su eksiltti nede başka bir sorun yaşadım. Tek sıkıntı ibrenin o şekilde hareket etmesi. Elektrikçiye de gittim herhangi bir sorun bulamadılar.

EVET