Clio 2 - Açık hava filitresi

o.Alpsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar illa ki tecrübe edeniniz olmuştur, 2000 model 1.6 rxt clio kullanıyorum. Sesi biraz daha tok olsun istiyorum. Egzoz sesini sevmiyorum bu yüzden hava filtresi cazip geliyor. Avantaj ve dezavantajları neler olacaktır arabama? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 16v sporta yapmıştim, k4m aynı motor ıse yapması zor, saglıklı olan kelebek boğazından krom boruyla alıp farın arkasına getırmek, faydasını görürsün.

o.Alpsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 16v sporta yapmıştim, k4m aynı motor ıse yapması zor, saglıklı olan kelebek boğazından krom boruyla alıp farın arkasına getırmek, faydasını görürsün.

Direk olarak bağlamayalım yani doğru mu? Boruyla uzatıp far arkasına getirince hava akışını daha iyi mi alır dersiniz?

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açık hava filtresinden gözle görülür bir performans beklemeyin eğer öyle olsaydı heryer vututututu.
Ses için düşünüyorsanız takın.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hava filtresi nin soğuk havayı alması gerekir onun için en uygun yeri bulmalısın

o.Alpsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Performans artışı beklemiyorum zaten filtre kullanımıyla. Sadece ses amaçlı düşünüyorum. Soguk havayı besleyebileceğim bir yer bulursam taktırıcam inşallah.

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
guzel krom bır boru ve ucuna sılıkon baglantı parçası ıle kit yapıp (hazırı oldugu sanmıyorum) ucunada uygun kalıtelı bır fıltre koyarsan guzel ses alırsın, performansada etkısı tabıkı olur,fıltrenın konumlandıgı yer soguk ve temız hava cekecek sıcak hava cekerse performans düşer.

o.Alpsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
guzel krom bır boru ve ucuna sılıkon baglantı parçası ıle kit yapıp (hazırı oldugu sanmıyorum) ucunada uygun kalıtelı bır fıltre koyarsan guzel ses alırsın, performansada etkısı tabıkı olur,fıltrenın konumlandıgı yer soguk ve temız hava cekecek sıcak hava cekerse performans düşer.

Teşekkür ederim yardımın için.