CLİO 2 Direksiyondan Gelen Garip Ses

esoes41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımı kasım ayında aldım. direksiyonumda herhangi bir sorun yoktu. tek sıkıntı baskı balata bitikti onuda hemen ustaya götürdüm değiştim. Fakat baskı balata değiştikten sonra direksiyon sadece sola yavaş yavaş tam dönüşte bazen de yine sadece sola yarım çevirdikten sonra video daki sesi çıkarıyor. gittim ustaya baskı balatayı sol taraftan mı değişiyorsun evet diyince usta bende bak bişeyi takmadın mı veya yanlış yere mi taktın direksiyoından ses geliyor malesef bu ses sadece direksiyon sol doğru çevrilince oluyor. sonra bişeyi sıktım ettim dedi. ses 1 gün geçti sonra tekrar yaptı. şuan sıkıntı devam ediyor. direksiyon pompasına bakılması lazım dedi şimdide usta. bende hemen yaptırmadım. bu sıkıntısı olan başka arkadaşlar var ise yardımcı olursa çok memnun olurum. şimdi den tşk ederim ilginize....

VID-20190210-WA0002.mp4 - 2.0 MB

clioAtilla

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sesi dinledim.Bende sol aks fiyatlarına bakarken, ustam geç direksiyona dedi ve aracı çalıştır dedi.Sağ yap - sol yap dedi, araç yürürken ve durur vaziyettede aynı sesler geliyordu...Usta gitti tezgahtan maket bıçağını getirdi eğildi çamurluk içinden lastiğe sürten davrulmaz parçasını kesti.

Herşey düzeldi.Meğersem bu kontrol için 2 kişi lazımmış.Ben tek başıma inip bakınca göremiyormuşum.Birde 90 kiloyum sola oturunca sol taraf birazda çöküyor ya, usta anca o zaman görüyormuş.:).

esoes41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustam banada bir başka usta baskı balatadan sonra oldu diyince. baskı balatayı değiştirirken direksiyon kutusu vidaları gevşetilir. bunlar baskı balatayı takarken onları sıkmadığı için oldu büyük ihtimalle. çünkü baskı balatayı değiştiler saat aksam 6 da arabayı aldım. eve giderken saat 9 gibi ilk sesi verdi. sonra firma kabul etmedi. bu sebepden olmaz dedi. bende başka bir yere sordum. onlarda bana direksiyon kutusunun vidalarını sıkmamış gevşek bırakmışlar ondan başka sebep söylemedi.