Clio 2 far temizligi + stop degişimi

hasant

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkeze selam

Aydınlatma hakkında 2 sorum olacak.
1.si far temızlemeyı kendım yapabılırmıyım.nette arastırdım bıraz.1500+2000+2500+3000 su zımparası sonrasında magirus plastıx far cılası onerıyorlar.deyen arkadaslar varmı.memnun kaldınızmı.

2. sorum ise aşagıda link ini verdıgım urun 2000 clio hb aracın altyapısına uyarmı.duylar ampuller v.s extra bısey almam gerekırmı.yada kendım takabılırmıyım.azbucuk elim yatkındır alet edevata :)

STOP SAG ( RENAULT : CLIO 01 - ) VALEO - Oto Yedek Para, Balata Buji, Ya, Bobin, Enjektr, Tampon, Far
STOP SOL ( RENAULT : CLIO 01 - ) VALEO - Oto Yedek Para, Balata Buji, Ya, Bobin, Enjektr, Tampon, Far

teşekkurler...

sonunda temızleme fırsatım oldu.
Tavandan ınanılmaz kır cıktı :p

bunlarda farlara zımpara ve cıla ıslemı fografları...
ıcerıdende baya toz varmıs.daha genıs bır zamandada ıcını temızlemeye calısıcam.

Son düzenleme:

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkeze selam

Aydınlatma hakkında 2 sorum olacak.
1.si far temızlemeyı kendım yapabılırmıyım.nette arastırdım bıraz.1500+2000+2500+3000 su zımparası sonrasında magirus plastıx far cılası onerıyorlar.deyen arkadaslar varmı.memnun kaldınızmı.

2. sorum ise aşagıda link ini verdıgım urun 2000 clio hb aracın altyapısına uyarmı.duylar ampuller v.s extra bısey almam gerekırmı.yada kendım takabılırmıyım.azbucuk elim yatkındır alet edevata :)

STOP SAG ( RENAULT : CLIO 01 - ) VALEO - Oto Yedek Para, Balata Buji, Ya, Bobin, Enjektr, Tampon, Far
STOP SOL ( RENAULT : CLIO 01 - ) VALEO - Oto Yedek Para, Balata Buji, Ya, Bobin, Enjektr, Tampon, Far

teşekkurler...

far temizliğini dediğin bigi yapabilirsin 3000 zımparaya çıkmana gerek birle kalmaz hatte elindeki ağır aşındırıcı pasta varsa sadece 1500 zımpara geç devamında pasta çek en son plastx yaparsın.

karado

Murat ŞATIRLAR-BORNOVA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biz kendimiz yapıyoruz far temizliğini izmir cliocuları olarak:) zımpara, sonra pasta, sonra cila ooohhhh, cillop gibi oluyor:)
ben stopları değiştirmedim orjinal valeo mk1 kasa stoplarım duruyo, memnunum. melih değiştirdi bizde mk2 stop taktı, kullanıyor, clio takım kaptanımız gökalp de mk2 stop taktı, hatta o bağlantılarında bir işlem yapılıyor, onu da halletti:)
ama bana sorarsan, ben orjinalciyim:)

hasant

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biz kendimiz yapıyoruz far temizliğini izmir cliocuları olarak:) zımpara, sonra pasta, sonra cila ooohhhh, cillop gibi oluyor:)
ben stopları değiştirmedim orjinal valeo mk1 kasa stoplarım duruyo, memnunum. melih değiştirdi bizde mk2 stop taktı, kullanıyor, clio takım kaptanımız gökalp de mk2 stop taktı, hatta o bağlantılarında bir işlem yapılıyor, onu da halletti:)
ama bana sorarsan, ben orjinalciyim:)

pasta cıla bıldımız kapota için kullanılanlardan degılmı ? far ıcın ozel bır seymı yoksa..

purmol

Bilgi Girilmemiş
meguiars ın plastix diye bi malzemesi var onu kullanıp farlarınızı eski haline getirebilirsiniz

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
biz benim eski sonar angellar temizlemistik 1000-1500 zımpara üstüne ince ÇBS pasta üstüne cila yaptık baya yenilenmisti ama zımpara yaparken devamlı birisi su dokmesi lazım ve enine hareketlerle yapmıstık, stoplar için sana özelden cevap vermistim dostum duylar olmuyor duylarıda alıcaksın birde sokette bazı değişiklikler oluyor iyi bir elektrikci için yarım saatlik is birde şöyle bir durum var stopun tırnaklarını törpülemen gerekiyor MK2 tırnakları biraz farklı ama törpüledigin zaman oturuyor.

hasant

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biz benim eski sonar angellar temizlemistik 1000-1500 zımpara üstüne ince ÇBS pasta üstüne cila yaptık baya yenilenmisti ama zımpara yaparken devamlı birisi su dokmesi lazım ve enine hareketlerle yapmıstık, stoplar için sana özelden cevap vermistim dostum duylar olmuyor duylarıda alıcaksın birde sokette bazı değişiklikler oluyor iyi bir elektrikci için yarım saatlik is birde şöyle bir durum var stopun tırnaklarını törpülemen gerekiyor MK2 tırnakları biraz farklı ama törpüledigin zaman oturuyor.

abi çok meşakkatliymiş.
Birazdaha zamanın bol olduğu bir zamanda ilgilemek lazım stoplarla.yada orj. takmak lazım.
farlar için malzeleri aldım.bu hafta sonu yapacam inş.

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi çok meşakkatliymiş.
Birazdaha zamanın bol olduğu bir zamanda ilgilemek lazım stoplarla.yada orj. takmak lazım.
farlar için malzeleri aldım.bu hafta sonu yapacam inş.

meşakkatli değil aslında anlatınca öyle geliyor Topkapı taraflarında sana sağlam bir elektrikçi tavsiye edebilirim her türlü halleder istersen,
farların öncesi sonrası fotolarını çekmeyi unutma :)